دولت قزاقستان کاربران را به نصب ویروس روی رایانه خود مجبور می کند!

0
penetrate networks

در دنیای رایانه،با ارسال فایل پیوست آلوده امکان دسترسی به سیستم قربانی از طریق بکدور فراهم می‌شود.درب پشتی یا همان بکدور مسیری است که از طریق آن بدون اجازه بتوان به بخش هایی از یک سامانه مانند رایانه، دیوار آتش و یا… دست پیدا کرد.درهای پشتی یا به طور جدید توسط فرد نفوذگر و با فریب کاربر ایجاد (ترقیب به نصب فایل های آلوده) می شوند و یا اینکه پیشتر بر روی سامانه وجود دارند.

حال دولت قزاقستان در اقدامی عجیب،به‌عنوان سازنده و دارنده بکدور می‌خواهد کاربران را مانیتور کرده و از روش‌های منفی و مخفی کاربران را چک کند.در واقع این بکدور به دولت اجازه می‌دهد تا بتواند ضمن رهگیری هر نوع اتصال اینترنتی، نام کاربری، آی پی، کلمه عبور، خطوط تلفنی اتصال به اینترنت و حتی اتصال امن HTTPS را نیز مانیتور کند.

نکته جالب این است که تا زمان فرارسیدن این اقدام کمتر از یک ماه مانده و بعد از آن هر کاربر اینترنت در این کشور باید بکدور(فایل ویروسی آلوده) خواسته شده توسط دولت را بر روی سیستم خود نصب کند.
گفتنی است این بکدور به جز لینوکس،روی تمامی سیستم‌عامل‌ ها کار خواهد کرد.

در این میان بحث آزادی استفاده از اینترنت با چالشی شدید روبه رو خواهد شد.در موردی مشابه و در انگلیس، یک قانون جدید وب سایت‌هایی مثل فیس‌بوک، گوگل و …را به نصب بدافزارهایی بر روی سرورهای خود برای مانیتور کردن کاربران مجاب می کرد که پس از آن می بایست اطلاعات جمع آوری شده برای دولت ارسال می شد، اما این اقدام پس از علنی شدن با اعتراض بسیار شدید مردم روبه رو شد.
حال باید دید عکس العمل مردم قزاقستان در مورد این قانون چه خواهد بود.

منبع : خبرآنلاین

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.