تعداد کاربران استفاده کننده از دیتای حرفه ای ایرانسل به بیش از ۲۱ میلیون نفر رسید

1
3G و 4G ایرانسل

بر اساس گفته ی روابط عمومی ایرانسل


مدیر عامل ایرانسل از استفاده ی بیش از ۲۱ میلیون مشترک حرفه ای دیتا و ۷ میلیون کاربر ۳G و ۴G از شبکه ایرانسل خبر داد .
مدیر عامل ایرانسل خبر داد کاربران از این به بعد می توانند با سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه روی شبکه نسل چهارم ایرانسل دانلود نماییند و ی افزود : با گذشت مدت زمان کوتاه از ارائه نسل سوم و چهارم خدمات ایرانسل بیش از ۲۱ میلیون کاربر دیتای حرفه ای در شبکه ایرانسل فعال می باشند . در این بین تعداد مشترکان شبکه های نسل سوم و چهارم ایرانسل هم بیش از ۷ میلیون نفر شده اند .
مهندس علیرضا قلمبر دزفولی در مراسم رونمایی و عرضه رسمی گوشی‌های جدید S6 و S6 Edge  سامسونگ که با سیم کارت نسل چهار و اینترنت رایگان ایرانسل به خریداران عرضه می‌شود، گفت: یکی از قابلیت‌های ویژه S6 چیپ‌ست‌هایی است که در آن بکار رفته است که از فناوری Cat6 پشتیبانی می‌کند.
به گفته وی تاکنون در گوشی‌های سامسونگ عموما از چیپ‌ست‌های با قابلیت پشتیبانی از Cat4 استفاده می‌شد که حداکثر سرعت دانلود روی آنها نمی‌توانست به ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه برابر با تکنولوژی نسل چهارم ایرانسل برسد، درحالی‌که توانمندی فنی شبکه نسل چهارم ایرانسل این امکان را فراهم کرده بود و اکنون گوشی‌های جدید سامسونگ که به بازار ایران عرضه شده، از چیپ‌ست‌های Cat6 برخورداراند و قابلیت دانلود دیتا تا سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را دارند.
مدیرعامل ایرانسل افزود: به دنبال همکاری میان سامسونگ و ایرانسل، با هر گوشی S6 که از طریق فروشگاههای سامسونگ عرضه می‌شود، یک سیم‌کارت نسل چهارم نیز به کاربران ارائه خواهد شد و به مدت یک سال، ۲۰ درصد بیشتر از بسته دیتاهای مورد استفاده مشترک، ترافیک رایگان به وی اهدا خواهد شد.
دزفولی گفت: زمانی که ما وارد بازار تلفن همراه کشور شدیم، به ناچار و براساس پروانه دریافت شده باید نسبت به ارایه فناوری‌های تلفن همراه روی نسل‌های ۲.۵ و ۲.۷۵ یا EDGE اقدام می‌کردیم.
وی افزود: براساس این تکنولوژی، حداکثر سرعت دانلود روی گوشی محدود به حداکثر ۱۰۰ کیلوبیت در ثانیه بود اما پس از پایان دوره انحصار نسل سوم تلفن همراه در کشور، در دولت جدید و در شهریور ماه سال ۹۳ موفق شدیم پروانه ارتقا به نسل‌های سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه را دریافت کنیم.
به گفته دزفولی، ایرانسل در مدت کوتاهی که پروانه جدید را دریافت کرده، موفق شده بیش از ۲۰۰ شهر کشور را تحت پوشش شبکه ۳G و بیش از ۵۰ شهر کشور را تحت پوشش شبکه ۴G قرار دهد.
وی، تفاوت عمده نسل‌های دو، سه و چهار تلفن همراه را در سرعت دانلود و سرعت تبادل اطلاعات عنوان کرد و گفت: با نسل سوم تلفن همراه، سرعت تقریبا تا ۲۱ مگابیت و با روش‌هایی تا حداکثر ۴۲ مگابیت بر ثانیه و با نسل چهارم امکان دانلود ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه و با روش‌هایی تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه میسر می‌شود.
به گفته مدیرعامل ایرانسل، یکی از نیازمندی‌ها برای بهره‌مندی از نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه، در دسترس بودن گوشی مناسب در بازار است.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.