آمریکا ZTE را به خاطر صادرات غیر قانونی تجهیزات از آمریکا به ایران مجازات می کند

0
همکاری ZTE با شرکت مخابرات ایران

شرکت ZTE یک شرکت چینی فعال در عرصه ی فناوری است که گمان می کنیم اکثر شما عزیزان با این شرکت آشنایی داشته باشید،سازمان تجارت ایالات متحده ی آمریکا در حال تنظیم مجازاتی برای این شرکت چینی است و دلیل آن هم این است که این شرکت متهم شده است که به طور غیر قانونی تجهیزاتی را از خاک آمریکا به ایران صادر می کرده است.

سازمان تجارت آمریکا قصد دارد تا فعالیت این شرکت چینی محدود تر کند و این می تواند به معنی باطل کردن برخی از مجوز های این شرکت برای فعالیت در خاک آمریکا باشد،داستان از این قرار است که وقتی ZTE محموله ای چند میلیون دلاری را برای صادر کردن از آمریکا آماده می کرد سازمان تجارت آمریکا سرکی به این محموله می کشد و متوجه می شوند که محموله مذکور مقصدش کشور ایران و نیز شرکت مخابرات خودمان است،گفتنی است که محموله ی فوق شامل محصولات و قطعات شرکت هایی چون مایکروسافت،آی بی ام،اوراکل و دل بوده است.

شرکت های مذکور در بیانیه های خود سریعا اعلام کرده اند که از مقصد نهایی محموله خبر نداشته اند،خبر گذاری رویترز توانسته به اطلاعاتی محرمانه از سازمان تجارت آمریکا در مورد این پرونده دست پیدا کند که نشان می دهد که شرکت ZTE چگونه توانسته تا قوانین و ضوابط سفت و سخت آمریکا را دور بزند.

هنوز مشخص نیست که سازمان تجارت آمریکا چه تنبیه هایی را برای این شرکت چینی در نظر گرفته است و این تنبیه ها چقدر می توانند به این شرکت ضربه وارد نمایند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.