عضویت در کانال تلگرام زوم تک

زد تی ای | ZTE

۰

شرکت ZTE: شرکت ZTE در ابتدا به عنوانZhongxing Semiconductor Co ، با مسئولیت محدود در شنزن ،چین و در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد،که  توسط یک گروه از سرمایه گذاران در ارتباط با وزارت هوا و فضای چین گنجانیده شده بود.در ماه مارس سال ۱۹۹۳ شرکت Zhongxing Semiconductor Co نام خود را به Zhongxing New Telecommunication Equipment  Co  تغییر داد.شرکت تجهیزات مخابراتی با مسئولیت محدود و با سرمایه ۳ میلیون RMB  ، و یک مدل کسب و کار جدید به عنوان یک نهاد اقتصادی "دولتی و خصوصی عامل "ایجاد شد. مدیر عامل شرکت ین یمین است البته در حدود ۵۴ درصد از سهام کل شرکت در اختیار دولت است.لوگوی شرکت ZTE

شرکت ZTE داد و ستد عمومی خود را با عرضه اولیه و عمومی (IPO) دربورس شنزن در سال ۱۹۹۷ و دیگری را در بورس هنگ کنگ  در دسامبر ۲۰۰۴ عرضه کرد. در حالی که در ابتدا این شرکت از فروش داخلی بهره می برد در زمینه تحقیق و توسعه بیشتر فعالیت می کرد کم کم در سال ۲۰۰۶ خریدو فروش و تجارت را از داخل کشور به خارج کشور انتقال داد و در نتیجه در خارج از کشور نیز دست به تولید زد.و در همین سال در بازار بزرگ مخابرات  بین المللی مطرح شد.به طوری که در حدود ۴۰ درصد از سفارشات جهانی برای شبکه های جدید CDMA  را برای خود کسب کرد و در همان سال ZTE یک مشتری  از کانادا با نام TELUS پیدا کرد و به صورت رسمی عضویت WI-Fi Alliance را پذیرفت.مشتریان بیشتری از کشورهای توسعه یافته به زودی دنبال TELUS LEAD بودند ودر سال ۲۰۰۷  شرکت ZTE به شرکتهای ؛ وودافون انگلستان ، تلفونیکا اسپانیا ،تل استرا استرالیا تجهیزات شبکه ی CDMA را فروخت و در همین سال عنوان بیشترین قرارداد CDMA را در جهان به خود اختصاص داد. و در شال ۲۰۰۸ شرکت ZTE در ۱۴۰ کشور جهان فعالیت داشت.

ZTE در سال ۲۰۰۹ به عنوان بزرگترین فروشنده تجهیزات مخابراتی GSM در کشور های جهان سوم و ۲۰ درصد از تمامی لوازم GSM در سرتاسر جهان از مارک ZTE بود در سال ۲۰۱۱ که ۳GPP به وجود آمد و در همین سال اولین گوشی های هوشمند با ناوبری دوگانه GPS/GLONASS و MTS 945 راه اندازی شد.ZTE ادعا می کند در حدود ۱۰ درصد درآمد سالانه خود را در تحقیق و توسعه صرف می کند. شرکت ZTE در کشور هایی همچون آمریکا ، هند ، فرانسه و سوئد تجهیزات R&D در انیستیتو های تحقیقاتی خود نصب و پیاده سازی نموده است. همچنین در بیش از ۱۰۰ کشور دارای نمایندگی فروش و خدمات پشتیبانی است.

 

ZTE در حدود ۴۸۰۰۰ اختراع ثبت شده جهانی ، و با بیش ۱۳۰۰۰ اختراع مفروض که در حدود ۹۰ درصد اختراعات ثبت شده مربوط به کار خود شرکت است.در دو سال متوالی ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ ZTE به عنوان بیشترین ثبت کننده اختراع برای برنامه های کاربردی در جهان معرفی شد و این برای اولین بار بود که یک شرکت چینی این مقام را کسب می کرد.

ZTE در عمل در سه بخش کسب و کار می کند:

 1. شبکه های حامل(در حدود ۵۴ درصد)
 2. پایانه(در حدود ۲۹ درصد)
 3. مخابرات(در حدود ۱۷ درصد)

و محصولات ZTE را می توان در سه دسته تقسیم کرد:

 1. تجهیزات استفاده شده توسط اپراتورهای شبکه(لینکها ، گره ها و ..)
 2. تجهیزات مورد استفاده برای شبکه های دسترسی(پایانه) ،
 3. خدمات ، که شامل نرم افزار می باشد

در اکتبر ۲۰۱۰ واحد رمز نگاری ماژول ZTE در ایالات متحده کانادا گواهینامه امنیتی FIPS 140-2 را دریافت کرد که ZTE  را به عنوان اولین شرکت چینی در موفقیت ماژول با توجه به استاندارد NIST FIPS 140-2 تحت برنامه CMVP دریافت کرد.

شرکت ZTE از سال ۲۰۱۲ جزء ۵ تولید کننده بزرگ گوشی هوشمند در جهان قرار دارد ، همچنین در بین ۵ فروشنده گوشی های هوشمند IDC آنلاین قرار دارد. استراتژی تجزه تحلیل ترافیک شمارش ، ZTE را به عنوان یکی از ۴ فروشنده بزرگ گوشی هوشمند (در حدود ۵ درصد از سهم بازار) در سال۲Q2013 و همچنین در زمبنه تولید تبلت شناخته شد.

برخی از برترین گوشی های هوشمند ZTE :

.zet Grand x max+JPGمشخصات کلی این گوشی:Capture4

zte blade vec 4Gمشخصات کلی:

Capture2

zte blade s6مشخصات کلی:

Capture

  zte v5

مشخصات کلی گوشی:

Capture3 

در نهایت به استراتژی های شرکت چینی ZET می پردازیم:

 1. افزایش فروش جهانی: در سال ۲۰۰۷ در آمد بخش خارجی شرکت ۵۷.۸ درصد کل در آمد های شرکت را شامل می شد و در سال ۲۰۰۸ این در آمد در حدود ۳۳.۵۳ درصد رشد داشت هر چند این در آمد بیشتر از کشور های در حال توسعه بود ولی کم کم وارد بازار اروپا و آمریکا نیز شد همان طور که بیان کردیم در انگلستان و اسپانیا و استرالیا نیز فعالیت تجاری تجهیزات شبکه را آغاز کرد.
 2. افزایش کسب و کار تجهیزات شبکه ای: در سال ۲۰۰۸ شرکت ZTE در بخش فروش  GSM ، CDMA ، انتقال نوری رشد سریعی داشته است.
 3. ورود به جمع ۵ تولید کننده بزرگ گوشی های هوشمند: ZET تولید گوشی های هوشمند CDMA ،GSM ،PDA و ۳G را در بیش از ۵۰ کشور دنیا داراست.
 4. رشد از طریق R&D (تحقیق و توسعه): در حدود ۴۰ درصد نیروهای این شرکت در زمینه تحقیق و توسعه در حال مشغول اند.
 5. ارائه جدید ترین محصولات در جهان: این شرکت با سرمایه ای که در زمینه تحقیق و توسعه گذاشته است توانسته است محصولات متنوعی را به بیرون عرضه کند.

 

 

zte-zoomtech.ir

منبع: زوم تک ، ویکی پدیا   ، gadgets.ndtv.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.