زوم شو : جذابترین تکنولوژی های ۲۰۱۴ گوگل را به تماشا بنشینید.

1
گوگل اکسپرس

زوم شو : جذابترین تکنولوژی های ۲۰۱۴ گوگل را به تماشا بنشینید. : بخش زوم شو زوم تک بتازگی راه اندازی شده است ، در این بخش تصاویر و ویدئو های برگزیده از دنیای تکنولوژی برای شما عزیزان ارائه خواهد شد ، در این پست تصاویری از جذابترین تکنولوژی های ۲۰۱۴ گوگل رو برای شما عزیزان انتخاب کردیم امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. پس با ما باشید.

عینک گوگل

عینک گوگل

اولین تصویر مربوط به عینک گوگل است ، عینک گوگل در سال های گذشته با فراز و نشیب های زیادی روبرو شد و بسیار از کاربران تکنولوژی در سطح دنیا از این تکنولوژی استفاده کردند ، اما در سال ۲۰۱۴ این تکنولوژی بصورت عمومی مورد استفاده کاربران قرار گرفت. در ماه مه ۲۰۱۴ گوگل جدیدترین و نهایی ترین نسخه عینک خود را برای عموم ارائه کرد.

گسترش فعالیت های فایبر گوگل در شهر های جهان Google Fiber

فایبر گوگل

گوگل فایبر در حقیقت تکنولوژی جدید اینترنتی است ، در این سرویس کاربران قادرند با سرعت بسیار بالایی به انتقال اطلاعات در دنیای اینترنت نمایند. در این سرویس سرعت دانلود و آپلود چشمگیری معادل با ۱۰۰۰ مگابیت در ثانیه توسط گوگل ارائه می گردد ، که تقریبا ۱۰۰ برابر سریعتر از سرعت اینترنت اکثر کاربران در اقصی نقاط دنیا است ، این تکنولوژی سرعت برقراری ارتباط شما برای ویدئو کنفرانس ها و سایر عملکرد ها آنلاین را افزایش می دهد.

حذف نتایج جستجوی افراد در تاریخچه گوگل

دادگاه گوگل

در سال ۲۰۱۴ برای چندمین بار در دادگاه های جهانی برای حفظ حریم خصوصی افراد ، گوگل ملزم شد نتایج جستجوی خصوصی افراد را با درخواست آنها حذف نماید. در این حالت افراد خواهند توانست درخواست های حذف تاریخچه جستجوی خود را در نتایج جستجو گوگل به این شرکت ارسال نمایند.

ارائه نسخه جدید اندروید با نام Android 5.0 Lollipop

اندروید 5

گوگل در ماه اکتبر جدبد ترین سیستم عامل خود را  با نام اندروید ۵ به دنیای گوشی های هوشمند ارائه کرد.  اندروید ۵ در یک کنفرانس خبری در تابستان ۲۰۱۴ ارائه شد . بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند با برند ها مختلف در صددند جدیدترین ورژن این سیستم عامل را در گوشی های خود تجربه نمایند.

ورود گوگل به حوزه رباتیک وهوش مصنوعی

رباتیک

گوگل در سال ۲۰۱۴ به دنیای رباتیک و هوش مصنوعی وارد شد ، گوگل امسال با با شرکت های بزرگ رباتیک همچون Boston Dynamics و DeepMind technologies همکاری هایی را داشته است . اما هنوز اطلاعات زیادی از جزئیات این همکاری به بیرون درز نکرده است.

طراحی سیستم عامل گجت های پوشیدنی

ساعت هوشمند Motorola's Moto 360

امسال گوگل یک نسخه جدید برای سیستم عامل گجت های  پوشیدنی ارائه کرد. این سیستم عامل در ساعت هوشمند Motorola's Moto 360 ارائه شد.

اتومبیل بدون راننده گوگل

اتومبیل بدون راننده گوگل

اتومبیل بدون راننده گوگل قبلا بصورت آزمایشی طراحی و ساخته شد اما در ماه دسامبر ۲۰۱۴ گوگل نسخه نهایی این اتومبیل های بدون راننده را رونمایی کرد.

گوگل اکسپرس

گوگل اکسپرس

گوگل در سال ۲۰۱۴ به فعالیت های جالب دیگری هم پرداخت. یکی از حالبترین فعالیت های گوگل در سال ۲۰۱۴ ارائه خدمات دلیوری اکسپرس یا همان خدمات پستی حرفه ای است ، گوگل در این حوزه سعی کرد خدمات دلیویری اش از خدمات آمازون ارزان تر سریعتر باشد. البته دراین موضوع موفق هم شد.

فعالیت ویژه در حوزه گوشی های هوشمند

گوشی گوگل

گوگل در فعالیت های پژوهشی خود ، پروژه های جدید ویژه ای را ارائه کرده است ، نام این پروژه project Ara نام دارد که در سال ۲۰۱۴ استارت خورد و ادامه دارد. گوگل به دنبال فعالیت های حرفه ای در حوزه گوشی های هوشمند در آینده است.

گسترش کروم بوک ها

کروم بوک

از دیگر فعالیت های بارز گوگل در سال ۲۰۱۴ فوکوس در گسترش کروم بوک ها بود. گوگل توجه ویژه ای به رقابت با آیپد های اپل با این تکنولوژی های جدید  خود است. البته می توان گفت تا حدودی کروم بوک ها در دنیای تکنولوژی توانسته اند بسیاری از کاربران را بسوی خود جلب نمایند.

اینترنت امن گوگل برای کودکان

اینترنت امن برای کودکان در گوگل

گوگل این بار برای افزایش امنیت کودکان از موارد غیر اخلاقی در دنیای اینترنت فعالیت های ویژه ای داشته است ، گوگل در این راستا گوگل کروم و جیمیل را برای کابران و مخصوصا کودکان امن ساخته است.  اطلاعات بیشتری از این خبر در مقاله گوگل کروم و یوتیوب این بار برای کودکان و نوجوانان بهینه می شود. قابل مشاهده است.

  منبع : techrepublic

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.