راه هایی برای بازیابی اکانت فیسبوک هک شده

0
شبکه ی اجتماعی فیسبوک

فیسبوک یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر می باشد و خیلی از هموطنان ما نیز در این شبکه ی اجتماعی فعالیت دارند ، فرقی نمی کند که حساب کاربری فیسبوک شما تحت حمله ی هکرها قرار بگیرد و یا رمز عبور آن به دست غریبه ها بیفتد در هر دو صورت ، افراد خواهند توانست تا خودشان را به جای شما قرار دهند ، پست هایی را با هویت شما منتشر کنند و به عکسها و اطلاعات خصوصی و دوستان و … دسترسی پیدا خواهند کرد ، اگر کسی اکانت فیسبوک شما را هک کرده است و یا رمز عبورتان به دست غریبه ها افتاده است پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

اگر متوجه شدید که ایمیل جدیدی به اکانت فیسبوک شما اضافه شده است و یا پسورد شما تغییر کرده می توانید مطمئن باشید که اکانت شما دیگر امنیتی ندارد ، اگر دوستان جدیدی به دوستان فیسبوک شما اضافه شده اند بدون آنکه شما پیشنهاد دوستی شان را تایید کنید و یا پستی بدون اجازه ی شما منتشر شده است باز هم باید بدانید که به حساب کاربری فیسبوک شما نفوذ شده است ، اگر خود را در چنین وضعیتی یافتید باید با استفاده از کامپیوتر و یا لپ تاپ خود به این شبکه ی اجتماعی بروید (این روش از طریق اپلیکیشن فیسبوک موبایل و تبلت قابل اجرا نیست) و سپس قدم های زیر را دنبال نمایید.

 اگر می توانید وارد حساب کاربری خود شوید مراحل زیر را دنبال کرده و اگر نمی توانید وارد حساب کاربری تان شوید گزینه ی ۷ را مطالعه فرمایید

۱-از گوشه ی سمت راست و بالای صفحه بر روی مثلث سفید کوچک کلیک کرده و سپس به شاخه ی Setting وارد شوید.

۲-پس از باز شدن صفحه ی Setting همانند شکل زیر بر روی گزینه ی Password کلیک کنید

0503-select-password-100656367-large

۳-سپس Password خود را تغییر داده و حتما Passworde قوی تری را انتخاب نمایید و توجه نمایید که Password جدید شما نباید قبلا مورد استفاده قرار گرفته باشد.

0503-password-rejected-100656366-large

۴- بر روی گزینه ی Save Changes کلیک نمایید.

۵- پیشنهاد می کنیم برای امنیت بیشتر کانت فیسبوک خود و جلوگیری از نفوذ مجدد به آن از طریق قسمت Setting که پیشتر در آن بودید ، وارد قسمت Security شده و گزینه ی Login Approvals را انتخاب کنید ، این ویژگی به رمز عبور دو مرحله ای نیز معروف است که با فعال سازی آن یک Password جدید به شما داده می شود که چنانچه کسی از دستگاهی جدید و یا مرورگر جدیدی قصد ورود به حساب کاربری شما را داشته باشد باید رمز دومی را نیز در اختیار داشته باشد.

۶-پس از تغییر Password و زمانی که بر روی گزینه ی Save Changes کلیک می کنید ممکن است فیسبوک به شما خطایی را نشان دهد و اگر این اتفاق بیفتد بدین معنا خواهد بود که هکری که شما را تحت حمله قرار داده است Password شما را تغییر داده است.

۷-اگر هکر Password شما را تغییر داده باشد نیاز است تا به صفحه ی اکانت های هک شده رفته و همانند شکل زیر به فیسبوک اعلام کنید که به حساب کاربریتان نفوذ شده تا قسمت پشتیبانی فیسبوک از طریق ساز و کارهایی ساده اکانت شما را بازیابی نماید.

0503-compromised-account-100656368-large

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.