چهره ی شما امنیت حریم خصوصی اینترنتیتان را به خطر انداخته است !

0
چهره ی شما امنیت حریم خصوصی اینترنتیتان را به خطر انداخته است !

حتما گمان می کنید که حریم خصوصی شما در اینترنت دارای امنیت بالایی است ، نتیجه ی پژوهش یک عکاس روسی برعکس این موضوع را ثابت کرده است!

ایگور زتکو یکی از دانش آموختگان دانشگاه هنری رودچنکوی روسیه می باشد که در پروزه ای تحت عنوان “Your Face Is Big Data” ثابت می کند که کاربران اینترنت باید بیشتر مراقب امنیت خود باشند ، ایگور در طول بازه ی زمانی معین از کسانی که در مترو روبروی وی می نشستند به صورت نامحسوس عکسبرداری کرده و توانسته از این طریق ۱۰۰ عکس را جمع آوری کند ، پس از این ایگور با استفاده از نرم افزار FindFace توانسته تا با دقت ۶۰ الی ۷۰ درصدی افراد را شناسایی کرده و بتواند آنها را در شبکه های اجتماعی ردیابی کند.

نرم افزرا FindFace یکی از نرم افزارهای تشخیص هویتی از روی عکس می باشد که در اختیار همه ی کاربران قرار دارد و این مسئله از این حیث جای تامل دارد که دقت ۶۰ الی ۷۰ درصدی در تشخیص هویت افراد با نرم افزاری عملی شده است که در اختیار عموم است و خیلی هم تخصصی و امنیتی نیست ! حال فکر کنید هکرها چه نرم افزارهایی را برای این مظور استفاده می نمایند و یا دستگاه های امنیتی ، به هر حال ایگور متوجه شده است که تشخیص هویت برای افراد بین ۱۸ الی ۳۵ ساله با دقت بیشتری میسر است تا افراد کهنسال ، ایگور توانست تا با ردیابی افراد در شبکه های اجتماعی اطلاعات زیادی را راجع به زندگی آنها ، محل سکونت و … کسب کند.

وی در باره ی پروژه ی خود می گوید:

“نتیجه ی پروژه نشان می دهد که پیشرفت تکنولوژی در تضاد با حفظ حریم خصوصی افراد عمل می کند و این چشم اندازی از آینده ی حریم خصوصی افراد در آینده است”

اگر دوست دارید بیشتر راجع به پژوهش “Your Face Is Big Data”بدانید پیشنهاد میکنمی سری به سایت شخصی ایگور زتکو بزنید.

Конец анонимности: Идентификация случайных попутчиков

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.