XYZ پرینتری که غذا چاپ می کند

0
xyz

XYZ پرینتری که غذا چاپ می کند:نمایشگاه تکنولوژی های برتر CES2015 که به مدت سه روز در لاس وگاس برگزار شده بود امروز به کار خود خاتمه داد .در طی این سه روز شرکت های زیادی در نمایشگاه شرکت کرده و محصولات و خدمات خود را در معرض نمایش قرار داده و وارد رقابت شدند. در این نمایشگاه بیش از ۳۵۰۰ محصول فناوری در حوزه های مختلف از گوشی تلفن های همراه هوشمند گرفته تا لوازم خانگی هوشمند معرفی شده و در انتها به تکنولوژی های برتر جوایز TOP TECH of CES 2015 اهدا شد.محصول عجیبی که توانست جایزه ی “تکنولوژی های برتر لوازم خانگی” را از آن خود کند چاپگر سه بعدی XYZ نام دارد که برای چاپ غذا طراحی و ساخته شده است.

award

xyz food printer

با پیشرفت فناوری زاویه های مختلف زندگی بشر نیز تغییر کرده و روز به روز شکل تازه ای به خود می گیرد. اکنون نوبت آن رسیده تا این پیشرفت ها را حتی در آشپز خانه های خود عملا  مشاهده کرده و با طراحی کامپیوتری غذای مورد علاقه ی خودمان را به چاپ برسانیم.

با اینکه استفاده از تکنولوژی چاپگر های سه بعدی مدتی است رواج یافته و در زمینه های مختلفی از آن بهره گیری شده است ولی این اولین بار است که به عنوان یک تهیه کننده ی غذا مورد استفاده قرار می گیرند، تعمیرات پرینتر های سه بعدی نیز به تخصص بالاتری نیاز داشته و فناوری های خاص خود را دارد. این محصول جدید در حال حاضر قادر است دامنه ی محدودی از پرینت های غذایی مانند تزئینات کیک و شیرینی را انجام دهد (که باید بعد از پرینت پخته شوند) که بنابر اظهارات سازندگان این چاپگر سه بعدی مواد غذایی ،در آینده ی نزدیک خواهد توانست غذاهایی  مانند پیتزا را به صورت پخته شده چاپ کند. و شاید شما بتوانید یک دایناسور بریان شده برای ناهار خود چاپ کنید.

xyz

چاپگر جدیدی که شرکت XYZ در نمایشگاه CES2015 آن را عرضه کرده است را می توان مقدمه و سرآغاز راه بلندی دانست که در عرصه تکنولوژی تولید مواد غذایی ارائه شده است.

منبع: زوم تک ؛ digital-trend

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.