یکی از قابلیت های تلفن Xiaomi که باعث بهبود تجربه کاربر و عملکرد باتری میشود

0
یکی از قابلیت های تلفن Xiaomi که باعث بهبود تجربه کاربر و عملکرد باتری میشود

سازنده های چینی گوشی Xiaomi   از بهترین گوشی های هوشمند را تولید میکنند و این حسن نیت آنان را ثابت میکند که گوشی های ارزان را هنوز با کیفیت خوبی ارئه میدهند.اما آیا میدانستید که این شرکت کار خود را با عنوان یک شرکت نرم افزاری آغاز کرده است؟ بله درست است، اندروید پوستی سفارشی فوق العاده ی خود را با نام MIUI ،  ابتدا در سال ۲۰۱۰ منتشر کرده بود. این اولین محصول شناخته شده ی این شرکت بوده است توسط کاربران آن به عنوان یکی از بهترین های در این تجارت در نظر گرفته شده بود.

یکی از قابلیت های تلفن Xiaomi که باعث بهبود تجربه کاربر و عملکرد باتری میشود

پس از استفاده گسترده محصولات Xiaomi، ما به خوبی با MIUI آشنا هستیم و برخی از ویژگی های کوچک اما مفید آن را دوست داریم. یکی از قابلیت های ویژه ی آن تراشه گوشی های MIUI است. که تجربه ی خوبی را میتواند برای کاربران به ارمغان بیاورد و عملکرد و عمر باتری دستگاه  Xiaomi را در طول یک روز را بهتر کند. در حالی که عملکرد بهتری را با استفاده باتری کمتر ارائه میکند. اما در واقع این عملکرد به این صورت رخ میدهد که شیائومی به کاربران اجازه ی قفل کردن برنامه های دستگاه را میدهد و با این عمل پس از خارج شدن از نرم افزار به جای آن که برنامه را به سمت بالا بکشید تا کاملا از آن خارج شوید دستگاه این کار را برای شما انجام میدهد تا حافظه رم شما خالی باقی بماند.

شاید سوالی برای شما پیش اید که کجای این کار مبتکرانه میباشد؟ اول از همه، با استفاده از این قابلیت میتوان به برنامه های ضروری که مدام به آنها نیاز داریم همانند تلفن ، وایبر،فیس بوک و غیره.. را قفل کنیم . انجام این کار به ما اطمینان خواهد داد که میتوان این برنامه ها را همیشه باز نگه داریم و. به سرعت به این نرم افزار های ضروری دسترسی پیدا کنیم. و یا در مورد اجرای سیستم عامل اندروید ، همانطور که میدانید اندورید فایل های اضافی زیادی را در دستگاه ایجاد میکند اما دستگاه شیائومی به شکل خود کار این فایل ها را از دستگاه پاک میکند و با این عمل کار کرد CPU کاهش میابد و در نتیجه مصرف کلی باتری دستگاهتان کم میشود.

این ها ممکن است یک بهبود ناچیز به نظر برسد. اما با توجه به این که اکنون در قله ی استفاده از تفلن های هوشمند هستیم در مواقعی که نیاز بسیار مهمی به این دستگاه ها داریم با هشدار تخلیه باتری روبه رو میشویم. Xiaomi این امکان را داده تا برنامه های ضروری مداوم باز باشند اما مصرف باتری بسیار کم شود.البته این کار را میتوانید با نصب دهها اپلکیشن اندروید انجام دهید که گذشته از سنگینی CPU به خودی خود مصرف دستگاه را افزایش میدهند.

منبع : phonearena

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.