جهان برای استفاده از عینک های هوشمند آماده نیست!

2

جهان برای استفاده از عینک های هوشمند آماده نیست ! : تعدد بسیار زیاد گوشی های هوشمند باعث شده است که وسایل الکترونیکی زیادی از جمله ساعت های هوشمند وارد بازار شوند تا در کنار گوشی ها بتوانند نیازهای کاربران خود را جواب بدهند. عینک هوشمند نیز در طرف دیگر مانند گوشی و ساعت های هوشمند دارای شرایط متفاوتی می باشد که تاکنون به موفقیت های جدیدی مانند گوشی و ساعت های هوشمند دست پیدا نکرده است.

عینک های هوشمند به دلیل فناوری هایی که در آن استفاده شده است تاکنون مورد توجه مردم نبوده است شاید دلایل زیادی در این مورد وجود داشته باشد ولی تاکنون دلیل محکمی در این زمینه مطرح نشده است اما به هر صورت شرایطی که الان حاکم است آماده پذیرش استفاده از این عینک ها وجود ندارد.

sonysinglelens

نمونه این عینک ها، گوگل گلاس ساخت شرکت گوگل است که یک سال و نیم پیش از معرفی آن می گذرد و با پرداخت ۱۵۰۰ دلار می توانید از این امکانات این عینک ها استفاده کنید. یکی از این امکانات نمایش اطلاعات مربوط به آب و هوا به صورت خودکار و فقط با نگاه کردن به محیط به دست می آید.

استفاده از این عینک ها می تواند کمک زیادی به کاربران داشته باشد بطوری که فقط با نگاه کردن به اطراف و اشیا می توانید اطلاعاتی را از اینترنت و فقط با مشاهده به شیشه عینک مشاهده کنید که شاید به دلیل کاربردی نبودن این عینک ها و فناوری های ناقص درون آنها مورد استقبال قرار نگرفته است. 

این بی توجهی به عینک ها باعث شده است که گوگل اعلام کند نمایندگی های خود را در چند نقطه تعطیل خواهد کرد که این خود نشان می دهد که مردم استقبال زیادی از این عینک ها نکرده اند و شاید در آینده با بهبود عملکرد این عینک ها و استفاده از فناوری های کاربردی تر در آنها مورد توجه قرار بگیرند اما چیزی که مهم است اینکه در حال حاضر جهان برای استفاده از این عینک ها آمادگی ندارد.

منبع : زوم تک

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.