نیاز بیشتر زنان به خواب / خواب زنان در مقایسه با مردان بیشتر است

۰

بعد از یک روز کاری خسته کننده و طولانی و زمانی که زن و مرد از محل کار به خانه بازمی گردند، بعد از انجام دادن سایر کارهای خانه هیچ چیز به اندازه خواب به آن ها آرامش نمی دهد، خوابی آسوده و به دور از هرگونه آلودگی صوتی!
اما با فرض انجام کارهای روزانه و فعالیت های بدنی یکسان، زن به خواب بیشتری نیاز دارد یا مرد؟
کدام یک بیشتر است؟ خواب مردان یا خواب زنان؟
اگرچه طی آمار غیر رسمی از جوامع مختلف تعداد زیادی از مردان از خواب زنان خود شاکی هستند، اما بر اساس یافته های جدید خواب زنان نسبت به مردان برای بازیابی انرژی از دست رفته میباستی بیشتر باشد.

شاید این رقم عدد قابل توجهی نباشد، اما تفاوت ساختاری و روانی دیگری را بین جنس مذکر و مونث نشان می دهد.در واقع خواب زنان نه به مقدار خیلی زیاد،اما تا حدودی بیشتر از مردان است و زنان به بیش از ۲۰دقیقه خواب و یا بسته بودن بیشتر چشم‌ها نسبت به مردان نیاز دارند و این زمان به دلیل پیچیدگی ساختار مغزی آنها و توانایی انجام چند کار با یکدیگر است.
خواب زنان به دلیل انجام امور مختلف توسط آن ها در یک زمان، نیازمند زمان بیشتری است تا بدن آن ها بتواند این خستگی و انرژی مصرف شده را ترمیم کند.

خواب زنان (2)در نظر داشته باشید اگرچه مردان نیز به دلیل تصمیم‌گیری‌ های مختلف و همچنین تفکرات جانبی نیاز به خواب زیادی دارند، اما این میزان کمتر از میزان مورد نیاز برای خواب زنان است است.
به طور خلاصه خواب زنان به دلیل تفاوت ساختار و پیچیدگی مغزی آن ها کمی بیشتر است، اگرچه این آماری است که طی این تحقیق به دست آمده و ممکن است خواب زنان در برخی از موارد کمتر از میزان به دست آمده باشد.

از اصلی ترین کارکردهای خواب در بدن، اجازه بهبود و مرمت مغز است، چون در طول زمان خوابی عمیق، قشر مغز که مربوط به حافظه، تفکر و زبان است از احساسات رها شده و شیوه خود را ترمیم می‌ کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.