روز جهانی زن بر مادران و زنان ایرانی تبریک باد

1
روز زن

مادر : کلمه ای وصف ناپذیر در کهکشان زندگی است ، زنان در دنیای زیبای مهر و محبت جایگاهی ویژه در قلب فرزندان و مردانشان دارند. امروز ۸ مارس روز جهانی زن می باشد ، البته این روز در گذشته به عنوان روز جهانی زنان کارگر نام گذاری شده بود اما امروزه این روز را روز زن در جهان می شناسند. روزی که شاید جالب ترین احساسات روی زمین را باید جشن گرفت. برای درک بهتر این روز فکر میکنم تصویر زیر برای شما عزیزان جالب باشد. تصویر زیر عکس برگزیده سال یونسکو می باشد که عمق احساسات یک زن به فرزندش را نشان می دهد.

روز جهانی زن

روز زن

۸ مارس روز بزرگ برپایی جشن‌هایی برای زنان در سراسر جهان می باشد. معمولا در مناطق مختلف جهان مراسم مختلفی همچون  بزرگداشت ، قدردانی ، ارائه عشق به زن و برگزاری جشنی برای دستاوردهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی زنان برگزار می شود.

این روز در ابتدای نامگذاری بیشتر یک رویداد سیاسی در بین سوسیال های آمریکا٬ آلمان و اروپای شرقی به حساب می آمد ، اما بعدها که در فرهنگ بسیاری از کشور ها به عنوان روز زن انتخاب گردید و یک روز برای بزرگداشت زنان و مادران نامگذاری شد.

روز جهانی زن امروزه در بسیاری از مناطق جهان فضای سیاسی خود را از دست داده است و به مناسبتی برای مردان شده تا عشق خود را به زنانشان ابراز نمایند و ۸ مارس امروزه آمیزه‌ای از روز مادر و روز ولنتاین می باشد.

سازمان ملل در سال ۱۹۷۷ این روز را «روز حقوق زنان و صلح بین‌المللی» به رسمیت می شناسد. راستی شما نظرتون در مورد این روز چی هست به نظرتون بهترین راه برای قدردانی از مادران ، همسران و خواهرانمون چی  هست؟ منتظر نظرات پر احساس شما دوستان عزیز هستیم.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

  1. مسعولیت سنگین تر شد : روز زن ۲ بار در سال (یکی ولادت حضرت فاطمه و اینم که روز جهانی زن)
    ولی مادر یه چیز دیگس هر روز ، روز مادره
    یه فرشته ی واقعی هرچی بگم کم گفتم….
    مرسی یاداوری کردین

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.