عضویت در کانال تلگرام زوم تک

Wi-Fi Aware برنامه ای برپایه موقعیت یابی بدون استفاده از GPS

۱

یک تکنولوژی جدید Wi-Fi به زودی به گوشی ها و دستگاه های متصل به Wi-Fi اجازه میدهد یکدیگر را پیدا کنند و بدون نیاز به اتصال اینترنتی یا GPS با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
Wi-Fi Aware راهی برای برنامه ها و دستگاه ها برای گشتن اطرافشان و رد و بدل کردن پیام های کوچک قبل از اتصال توسط Wi-Fi است.از موارد استفاده از این ابزار که در یک ودیو منتشر شد میتوان به چند مورد زیر اشاره کرد:

  1. پیدا کردن یک همبازی در یک ایستگاه قطار یا اتوبوس
  2. پیدا کردن شخصی برای به اشتراک گذاری عکس ها در یک کنسرت شلوغ
  3. ارسال اطلاعیه هایی از یک برنامه که اطلاعات بیشتری راجع به وسایل درون موزه به اشتراک میگذارند و یا تخفیف هایی که یک مغازه روی اجناسش گذاشته است.

این تکنولوژی جدید این هفته توسط WiFi Alliance معرفی شد، که تلفیقی از کمپانی هایی ست که در تولید یا فروش دستگاه های ارتباطی یا Wi-Fi دست دارند، میشود. که شامل اپل، ماکروسافت، سونی، اینتل و سامسونگ میشود.

سرویس بر پایه موقعیت راهی آسان برای اشخاصی مانند خریداران برای پیدا کردن موقعیت مورد نظرشان در هر مکان و زمان است. بسیاری از تکنولوژی هایی که این اطلاعات را ارسال میکردند، کمبود ها و محدودیت هایی داشتند.

در دستگاه های دارای Wi-Fi Aware سرویس به طور مداوم در پشت زمینه فعالیت میکندو به دنبال سرویس ها و دستگاه های مورد نظر کاربر میگردد.

زمانی که اجازه تبادل اطلاعات اولیه را میدهد، کاربرانی که موضوع مورد نظر خود را پیدا کرده اند، میتوانند با Wi-Fi به شبکه قوی تری متصل شوند. برای مثال Wi-Fi Direct که به چند دستگاه اجازه میدهد بدون اینترنت به یکدیگر متصل شوند.

وای فای معمولی گاهی اوقات یک باتری خور تلقی میشود، اما Wi-Fi Alliance میگوید، Wi-Fi Aware با یک پروسه ویژه برای جستجو و اتصال، انرژی کمی برای ادامه فعالیت نیاز دارد.

 این سرویس در داخل ساختمان و مکان های شلوغ نیز کار میکند

حتی در فضای بسته هم کار میکند. جایی که جی پی اس در آن به خوبی کار نمیکند و باعث محدودیت برنامه هایی میشود که از سرویس موقعیت یابی استفاده میکنند.

همچنین در مکان های شلوغ مانند کنسرت ها نیز کار میکند که رنج آن مانند یک وای فای معمولی، چند متر است.

منبع:cbc.ca

یک نظر برای “Wi-Fi Aware برنامه ای برپایه موقعیت یابی بدون استفاده از GPS”

  1. علی گفت:

    به نظر میاد تا حدی مشابه تکنولوژی مورد استفاده در نرم افزار زاپیا zapya است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.