طراحی سایت اینتن

چرا باید لبخند بزنیم؟

0 رجبی
چرا باید لبخند بزنیم؟
4.5 (90%) 2 votes

چرا باید لبخند بزنیم؟ حتما شما هم دیده اید که در ورودی بعضی از فروشگاه ها یا مغازه ها برچسب های با عنوان های مثل ” لطفا با لبخند وارد شوید” و ” لبخند بزنید” و ” با لبخند زدن از ما تخفیف بگیرید” و… روبرو شده اید. آیا واقعا می دانید که لبخند زدن برای شما چه فایده ی داشته است یا اصلا چگونه باید لبخند بزنیم؟

لبخند بزن

لبخند در ساده ترین ممکن می تواند شما را به آرامش برساند و سبب شود تا شما خیالی آسوده داشته باشید. اگر از افرادی هستید که همیشه خودتان سعی کرده اید لبخند بزنید پس دیگر جای حرفی باقی نمی ماند چرا که شما بدون دلیل لبخند زده اید ولی اگر از افرادی هستید که به دنبال یک بهانه برای خندیدن و لبخند زدن هستید بهتر است در این خصوص کمی با خودتان تمرین کنید البته منکر این نمی شویم که این تمرین ممکن است زمان زیادی را صرف کند تا شما بتوانید عادت کنید اما شدنی است و فقط نیازمند تمرین است.

یکی از ساده ترین تمرین ها این است که شما عادت های گذشته خود را ترک کرده و عادتهای جدیدی را جایگزین کنید مثلا سعی کنید بدبینی را کنار بگذارید یا از قضاوت کردن های سریع که سبب ایجاد عصبانیت شما می شود دوری کنید.

لبخند بزن

لبخند زدن

سعی کنید چیزهای را که در خصوص لبخند زدن وجود دارد با خودتان تمرین کنید که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم. منظور ما این نیست که جوری بخندید که تمام دندان های شما مشخص باشد بلکه منظور لبخند زدن ملیح است.

همیشه در برابر کسانی که آن ها را خیلی دوست دارید ، یک لبخند به لب داشته باشید. اینگونه هم به طرف مقابل خود احساس ارامش می دهید و هم اینکه باعث می شود خودتان حس خوبی بدست بیاورید.

از هر فرصتی که فکر می کنید در اطراف شماست برای اینکه لبخند بزنید استفاده کنید. فرصتهای ساده ی وجود دارد مثلا زمانی که از کودکان کار خریدی می کنید آنها را با لبخند زدن همراهی کنید.

در رابطه با لبخند زدن دو نکته مهم وجود دارد که باید بسیار با آن دقت کنید. اول اینکه از تمیز بودن دندان های خود مطمئن شوید مخصوصا وقتی غذا خورده اید دوم اینکه برخی از آقایان دوست ندارند همسرانشان در برابر غریبه ها لبخند بزنند به همین جهت بهتر است فقط در زمان احوال پرسی یک لبخند داشته باشید.

لبخند زیبا

برای اینکه شما لبخند زیبا داشته باشید باید با چگونگی صحیح لبخند زدن آشنا شده باشید. نکاتی که در قسمت فوق برای شما ذکر کرده ایم می تواند در این امر کمک زیادی به شما داشته باشد. البته در نظر داشته باشید که ورزش های نیز می تواند به تقویت عضلات مرتبط با لبخند زدن موثر باشد.

یکی از ورزش ها این است که هوا را در دهان خود حبس کنید و سپس از این گونه به گونه ی دیگری جابه جا کنید یا اینکه چشمان خود را محکم ببندید و باز کنید دقیقا مثل زمانی که سوپرایز شده اید.

نکته) دقت نمایید که بین قهقهه زدن و لبخند زدن تفاوت های زیادی وجود دارد. وقتی شما لبخند بزنید تنها بخشی از دندان های شما مشخص می شود ولی اگر قهقهه بزنید تمام دندان هایتان مشخص است. اگر از افرادی هستید که عادت کرده اید قهقهه بزنید بهتر است کمی تمرین کنید تا به لبخند زدن عادت نمایید.

تاثیر لبخند

لبخند زدن در موارد زیادی تاثیرات جدی برای شما خواهد داشت که شاید اصلا به آن توجهی نکرده باشید ولی جالب است بدانید لبخند زدن در سلامتی، زندگی ، مغز، روابط اجتماعی، جذابیت و… تاثیرات جدی را به دنبال دارد.

تاثیر لبخند

10 دلیل وجود دارد برای اینکه شما لبخند بزنید و از لبخند زدن خود خوشحال شوید:

 1. دیگران را تشویق می کنید تا به شما اعتماد کنند
 2. روشی است برای رهایی از خطاهای اجتماعی
 3. تاثیر گذار در جلب ملایمت و ارفاق دیگران
 4. اگر لبخند نزنیم قطعا حس بدی را به خودمان تحمیل کرده ایم
 5. راهی برای کاهش میزان فشارهای که از موقعیت ناراحت کننده برایمان به وجود می آید.(حتی اگر لبخند زدن به اجبار باشد)
 6. درک و بیشنی زیادتر
 7. روشی برای ایجاد جذابیت
 8. برای پول درآوردن( شاید این مورد خنده دار باشد ولی در برخی از کارها مثل مهمان دار یا رستوران ها واقعا لبخند زدن نیاز است).
 9. لبخند بزنید تا عمرتان طولانی تر شود. اگر هیچ دلیلی نتواند شما را قانع کند که لبخند بزنید اما این مورد میتواند انگیزه ی برای ایجاد لبخند باشد.
 10. لبخند بزنید تا دنیا نیز به شما لبخند بزنید. دیگران را مهمان لبخندهایتان نمایید تا آن ها نیز در برخورد با شما در جواب لبخندی به شما داشته باشند.

تفکراتی مرتبط با لبخند زدن

 1. لبخند یک حرفه است. فکر نکنید اگر در محل کارتان لبخند بزنید در تصور دیگران فردی غیرحرفه ی دیده می شوید بلکه این موضوع کاملا برعکس است. لبخند زدن به شما انرژی خواهد داد.
 2. با لبخند زدن سبب می شوید شما یک انسان واقعی و طبیعی دیده شوید. اگر میترسید مبادا لبخند زدن سبب آسیب رساندن به شما از لحاظ اجتماعی شود بدانید که به وسیله لبخند زدن هیچ شکلی از آسیب پذیری برایتان ظاهر نمی گردد.
 3. دیگران می توانند لبخندهای واقعی و لبخندهای از روی اجبار را تشخیص بدهند. سعی کنید همیشه لبخندهای واقعی داشته باشید.
 4. یکی از ساده ترین راهکارهای که کمک می کند به صورت واقعی لبخند بزنید، فکر کردن به چیزهای شاد است.
 5. نیازی نیست همیشه توجیهات عقلانی را مدنظرتان بگیرید بلکه کمی توجه به احساسات قلبی شما میتواند در این امر بسیار دخیل باشد.
 6. از افراد شوخ باشید. گاهی وقتا برخی از مشکلات سبب می شود تا شما همیشه جدی رفتار کنید ولی تلاش کنید که با دیگران شوخی کنید و لبخند بزنید.
 7. زندگی و مردم و افرادی که در کنارتان هستند را دوست داشته باشید. برای اینکه رابطه دوستانه داشته باشید کار سختی در پی ندارید و خیلی ساده میتوانید هر چیزی را که خودتان انجام میدهید دوست داشته باشید.
 8. وقتی عکس هایتان را نگاه می کنید لبخند بزنید. برخی از عکس ها واقعا خاطره های شیرینی را برای ما یاداور می شوند و همین موضوع دلیلی ساده برای لبخند زدن است.
 9. با چشمانتان نیز لبخند بزنید. به صورت طبیعی لبخند قلبی در چشم ها ظاهر می گردد.
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.