طراحی سایت اینتن

ارزانترین شهرهای دنیا کدام ها هستند؟

0 رجبی
ارزانترین شهرهای دنیا کدام ها هستند؟
به این پست امتیاز دهید

ارزانترین شهرهای دنیا کدام ها هستند؟ مردم زیادی هستند که سالیانه به دلایل مختلفی تصمیم می گیرند تا از یک کشور به کشور دیگر مهاجرت کنند و در شهرهای ارزان قیمت اسکان پیدا کنند. در واقع می توان گفت که واژه ارزان در هر جای دنیا می تواند معنی مختلفی را داشته باشد و در هر کشور و شهری با توجه به استانداردهای زندگی، میتوان شهر ارزان را انتخاب کرد.

ارزانترین شهرهای دنیا را بشناسید

امروزه استاندارهای زندگی در دنیا به دلیل گسترش ارتباطات افزایش پیدا کرده اند. ولی هنوز هم شهرها و کشورهای وجود دارد که هزینه ی زندگی در آن ها نسبت به مناطق پیشرفته ارزان تر است ولی کسب درآمد و گذراندن زندگی در چنین قسمت های قطعا از کشورهای متمدن سخت تر می باشد. در ادامه لیستی را مشاهده می کنید که با در نظر گرفتن امکانات کافی برای زندگی به معرفی شهرهای ارزان پرداخته شده است.

1-کراچی (پاکستان)

کراچی یکی از شهرهای است که جز بزرگ ترین ها و پرجمعیت ترین های پاکستان محسوب می شود و همچنین جز پرجمعیت ترین شهرهای جهان اسلام به شمار می رود. دفترهای بسیاری از شرکتهای بزرگ چندملیتی در این شهر وجود دارد و از مهم ترین شهر پاکستان از نظر اقتصادی ،تجارت و صنعت می باشد. در بخشهای صنعتی حومه این شهر حدود سی درصد از تولیدات پاکستان جای گرفته است.

شهر کراچی

از نظر نشریه اکونومیست شهر کراچی در رده بندی سال 2015 به عنوان ارزان ترین شهر دنیا می باشد. با توجه به معیارهای بین المللی این شهر به شدت شهر ارزانی است با وجود اینکه از پرهزینه ترینهای شهر پاکستان به شمار می رود. به میزان زیادی امکاناتی همچون رزرو هتل، خرید لباس، حمل و نقل ، بهداشت و درمان و… در این شهر ارزان است فقط تامین مسکن در رده متوسط قرار داشته است.در دنیا این شهر رتبه 3 را به عنوان پرجمعیت ترینها به خود اختصاص داده است.

2-بمبئی (هند)

از جمله شهرهای هند است که از نظر اقتصادی و تجاری بسیار مهم می باشد. این شهر دارای بندری بزرگ می باشد که حتی به عنوان دلیل رونق اقتصادی و تجاری بمبئی به شمار می رود. از میان 10 شهر ثروتمند دنیا به عنوان رتبه 6 را به خود اختصاص داده است. در این شهر برخی از شرکتهای بین المللی دارای دفتر و نمایندگی هستند و همچنین به صورت شگفت انگیزی سامانه حمل و نقل آن توسعه یافته است.

در این شهر برای تامین مسکن باید هزینه ی بالایی را پرداخت کنید ولی در حومه شهر خانه های ارزان تری نیز پیدا می شود اما دیگر هزینه ها مثل خریدلوازم، تامین مواد غذایی، آموزش ،بهداشت و…بسیار پایین است.

 بمبئی، هند

3- دهلی‌نو (هند)

مرکز حکومت کشور هند و پایتخت آن دهلی نو است. بیشترین استخدامیهای که در این شهر انجام می شود در بخش های دولتی و شبه دولتی میباشد. با این وجود از نظر اقتصادی خصوصی این شهر دارای پیشرفت زیادی می باشد و پول زیادی از طریق خدمات، بانکها، رسانه هاو… به اقتصاد این شهر تزریق می گردد. لازم است بدانید که با وجود اینکه این شهر جز گران ترین های هند است ولی از ارزان ترین شهرهای دنیا محسوب می گردد.

در دهلی نو هزینه ی تامین مسکن تقریبا مقرون به صرفه است و دیگر خدمات در این شهر از جمله موادغذایی، اموزش و بهداشت، خرید لباس، درمان و… نسبت به دیگر نقاط دنیا بسیار ارزان می باشد. برای خریدکالاهای مثل سیگار و تنباکو به علت مالیاتهای سنگین دولت باید هزینه های زیادی را پرداخت نمایید.

دهلی‌نو، هند

4- کاتماندو (نپال)

بزرگ ترین شهر نپال ،کاتماندو  است که به عنوان پایتخت آن نیز به شمار می رود. این شهر مرکز اقتصادی نپال نیز می باشد که اقتصاد آن بر پایه گردشگری است. از زمان های خیلی دور این شهر از نظر اقتصادی بر خود تکیه کرده است و در حوزه حاصلخیز دریاچه های این کشور قرار دارد. امروزه نیز در زمینه گردشگری با پیشرفت خوبی روبرو بوده که به عنوان مهم ترین و اصلی ترین مرکز صنعتی و اقتصادی نپال به شمار می رود.

از جمله به صرفه ترین شهرهای اقتصادی آسیا است که برای اقامت مناسب می باشد و در آن هزینه ی گذراندن زندگی بسیار پایین می باشد. اگر از بیشتر مردمی که در این شهر هستند در مورد وضعیت اقتصادی بپرسید قطعا آنها به شما میگویند که شهر گرانی است ولی هزینه های آن نسبت به دیگر شهرها پایین است و شما با یک مقایسه ساده می توانید به این موضوع پی ببرید.

 کاتماندو، نپال

5-الجزیره (الجزایر)

الجزیره پایتخت الجزیره می باشد که به عنوان بزرگ ترین شهر واقع شده است و از جمله مهم ترین بندر شمال افریقا محسوب می گردد. الجزیره به عنوان یکی از مهم ترین مناطق اقتصادی و مالی شمال آفریقا به شمار می رود. الجزیره در بین شهرهای شمال آفریقا بالاترین هزینه ی زندگی را داشته است ولی اگر بخواهیم استانداردها را در نظر داشته باشیم و با هزینه های دیگر شهرها آن را مقایسه نماییم می توان گفت جز مناسب ترین شهرها برای زندگی در شمال آفریقا می باشد.


مقاله مرتبط : معرفی بهترین کشورهای دنیا برای زندگی در سال ۲۰۱۸


می توان گفت که هزینه تامین مسکن در الجزیره نسبت به دیگر شهرهای مهم جهان تا حدودی مقرون به صرفه است ولی هزینه های درمان، مواد غذایی، حمل و نقل، آموزش و… بسیار پایین است و جایگاه پنجم را از میان شهرهای ارزان قیمت در جهان به خود اختصاص داده است.

دیگر شهرهای ارزان قیمت در دنیا

شهرهای دیگری وجود داشته اند که رتبه 6 تا 10 را از نظر ارزان ترین ها به خود اختصاص داده اند که در ادامه آن ها را مشاهده می کنید:

6 – بخارست، رومانی

7 – کلمبو، سریلانکا

8 – پاناماسیتی، پاناما

9 –  جده، عربستان سعودی

10 –  تهران، ایران

ارزان ترین شهرهای دنیا کدام ها هستند؟ شاید از اینکه تهران جز ارزان ترین شهرها در لیست فوق وجود داشته کمی تعجب کنید ولی در مجموع هزینه های زندگی در شهر تهران به نسبت شهرهای دیگر قابل قبول می باشد. تهران از جمله شهرهای پرجمعیت جهان می باشد که برای زندگی از آن نیاز به استفاده از ماشین شخصی بوده است ولی میتوان با حمایت های دولت از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کرد که بسیار ارزان تر خواهد بود. تهران با جمعیت حدود ۹ میلیون نفر، از جمله پر جمعیت ترین شهرهای آسیایی غربی می باشد که قطب اقتصادی ایران محسوب می شود.

مقاله مرتبط : 

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.