پاسخ تلگرام ; سرانجام مسدود سازی کانال های غیر اخلاقی چه شد ؟

0
telegram

به دلیل وجود کانالهای غیراخلاقی و مستهجن پس از فراهم شدن این امکان (ساخت کانال) در آپدیت جدید این برنامه،موضوع فیلترینگ این شبکه اجتماعی چندی است که مطرح شده است و حتی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دو هفته پیش از مذاکره با مسئولان این شرکت خبر داد.همچنین اوایل این هفته بود که وزیر ارتباطات اعلام کر درصورتی که کانالهای مستهجن تلگرام مسدود نشود دولت نیز موافق فیلتر این شبکه اجتماعی خواهد بود.
گفتنی است بالغ بر ۱۵ میلیون کاربر ایرانی عضو شبکه اجتماعی هستند.

تلگرام فیلتر می شود ؟با وجودی که تاکنون به صورت رسمی به این درخواست ایران پاسخ داده نشده است،برخی رسانه ها از پاسخ مثبت تلگرام به درخواست مسئولان ایرانی گزارش می دهند،از آنجایی که از ساعاتی قبل دسترسی به برخی کانال هایی غیر اخلاقی و مستهجن در شبکه تلگرام برای کاربران ایرانی با پیغامی مبنی بر اینکه “این کانال با توجه به برخی محدودیتهای محلی در کشور شما در دسترس نیست” همراه بوده است.  همین موضوع سبب شده دسترسی به کانالهای غیراخلاقی برای کاربران ایرانی ناممکن شود.

از طرفی مدیر عامل تلگرام در پاسخ به سوال برخی کاربران در مورد دلیل این اختلال در دسترسی به این کانال ها اعلام کرده که ” کانال های مستهجن در ایران و خارج از ایران بلاک شده و اگر هم اپلیکیشن‌هایی هست که به گسترش محتوای غیراخلافی دامن می زنند، می توانند به صورت شخصی از فروشگاههای اپلیکیشن (اپ مارکت‌ها) حذف شوند.”

اما با این وجود هنوز تعدا زیادی از کانالهای مستهجن تلگرام برای کاربران ایرانی در دسترس است و هیچگونه محدودیتی برای آن درنظر گرفته نشده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : مهر

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.