طراحی سایت اینتن

دلار فردایی چیست ؟

0
دلار فردایی چیست ؟
به این پست امتیاز دهید

 دلار فردایی چیست؟ همانطور که می توان از نام آن متوجه شد، دلاری می باشد که در روز معامله می شود و تحویل آن فردا انجام می شود. البته این نوع دلار تنها به بازار غیررسمی اختصاص دارد و تابع رویدادهای متفاوت و نوسان ها می باشد. به این معنی که نمی توان گفت دلار فردایی ارزان تر یا گرانتر می باشد بلکه این امکان وجود دارد که بر اساس پیش بینی های فعالان غیررسمی قیمت آن کاهش یا افزایش می یابد.

مفهوم دلار فردایی در بازار ارز چیست ؟

پیش از هر چیزی باید بدانید افرادی که شناختی نسبت به بازار ندارند یا از قوانین دلالی و کاسبی به خوبی آگاهی ندارند، بازار سکه و طلای آب شده ارز برایشان از خطرناک ترین و حساس ترین معاملات می باشد. از مواردی که می تواند واقعا زندگی افراد را بهم بزند و سرمایه شان را از آن ها بگیرد مواد مخدر و قمار بازی می باشد که در کشورهای اسلامی این شیوه ها(قمار بازی) ممنوع هستند ولی روشهای دیگری در معامله ها وجود دارد که آنها هم نشانی از سوءاستفاده از عدم آگاهی افراد  و این قوانین ناجوانمردانه دارند مخصوصا در کشورهای که در بازار ارز پول رسمی و رایجشان با ارزش نیست یا دلار می باشد و بازارهای آنها نوسان های شدید و نامعلومی داشته و به مواد مختلفی وابسته است.

از عواملی که در واقع این روزها سبب ایجاد حباب های اقتصادی و شکاف های طبقاتی شده است می توان به سودهای کلانی اشاره کرد که توسط دلال ها بدست می آید یا اینکه درآمدهای ناگهانی که آن ها کسب می کنند آن هم به دلیل اینکه در کشورهای جهان سوم به صورت صحیحی مسیر کسب درآمدها رصد نمی گردد.

شاید شما هم در میان اصطلاح های مختلفی که معامله های ارزی وجود داشته است ،با ابهاماتی در خصوص مفهوم آن ها روبرو شده باشید. اگر به صورت صحیحی آگاهی های خودتان را بالا نبرید این امکان وجود دارد که یک تصمیم نادرست و غلط سبب شود که سرمایه تان را از دست بدهید. از اصلاحاتی که شاید نام آن را بارها شنیده باشید دلار فردایی است.

دلار فردایی به چه معناست؟

مفهوم دلار فردایی

معاملات فردایی یا دلار فردایی از جمله اصطلاحاتی هستند که در بازار غیر رسمی معاملات کاغذی کاربرد داشته اند و ریسک بالایی نیز دارند. بهتر است برای درک بهتر دلار فردایی با توجه به توضیحاتی که در پاراگرافهای فوق ذکر کرده ایم، معنی معاملات امروزی را نیز بدانید.

معاملات امروزی به این معنی بوده که در همین امروز تکلیف معامله معین می گردد به معنی دیگر خریدار در همین امروزه میخرد. همین امروز میفروشد و معامله به شکل کاغذی انجام می گردد. معاملات امروزی از ساعت 10 صبح شروع می شود و تسویه امروزی راس ساعت 14:00 انجام می گردد.

به عنوان مثال فرض کنید که شخصی ساعت 10 صبح یک سکه بخرد و قیمت سکه ساعت 10 صبح یک میلیون بوده باشد. هم اکنون خریدار تا ساعت 14 فرصت دارد که سکه های امروزی اش را بفروشد. در صورتی که این زمان قیمت سکه زیادتر شود خریدار قطعا سود می کند و اگر قیمت کاهش داشته باشد او طبیعا ضرر کرده است. ولی در نهایت آن چه که باید در این زمان مورد توجه شما قرار بگیرد بسته شدن معاملات در ساعت 14 می باشد و برای روز بعدی هیچ موضوعی باقی نخواهد ماند.

در معاملات فردایی روشکار به این شکل می باشد که خریدار برای خرید مبلغی را امروز پرداخت می کند ولی تکلیف تسویه معامله در روز بعدی یعنی فردا مشخص می گردد و به همین جهت است که آن را در معاملات دلار به دلار فردایی می شناسند.

معنی دلار فردایی

معاملات دلار فردایی

در اصل معامله های دلار فردایی به این صورت انجام می شود که خریدار و فروشنده ارز یا سکه خودشان بر روی کاغذ با قیمت توافق شده معامله را انجام میدهند و به معنی دیگر خودشان قیمت را مشخص می کنند. بعد در روز پس از آن حدود ساعت 14 تا 15 برای تسویه معامله شان اقدام می نمایند.

در این قسمت نکته قابل ملاحظه اینجاست که در زمان تسویه حساب مابه التفاوتی که بین قیمتهای دیروز و امروز وجود داشته است به عنوان سودی است که به طریفی تحویل داده می شود که سود کرده است.

اما آن چیزی که باید در رابطه با معاملات فردایی و معامله های وجود دارد ضمانت به فروشنده دلار می باشد. این موضوع در واقع یکی دیگر از مواردی می باشد که در خصوص افراد دلال و  افراد ناآگاه به بازار نیز وجود دارد.

دلالان فروش

مثلا شما می خواهید دلاری را خریداری کنید و به دلالی مراجعه میکنید. دلال در جواب اینگونه به شما می گوید که اگر شما به او ده میلیون پیش پرداخت و برای ضمانت بدهید به جای 2900دلار نقدی می توانید با ده میلیون خودتان بخرید که میتوانید فردا دلارهای زیادتری را خریداری کنید و سود بیشتری را کسب نمایید. که متاسفانه چنین پیشنهادهای از سوی افراد ناآگاه به بازار و بی تجربه رد نمی شود و آن ها را وسوسه می کند که این پیشنهاد را قبول کنند تا به صورت بتوانند سود بیشتری را به خودشان اختصاص بدهند و همان 10 میلیون را به عنوان ضمانت به دلال دلار می ردهند که گاهی این مبلغ همه ی  سرمایه ی یک شخص بوده است.

خب زمانی که فردا قیمت دلار از قیمت امروز پایین تر باشد به دلیل اینکه اینگونه در نظر گرفته شده که قیمت دلار فردا افزایش خواهد داشت و توافق صورت گرفته ،دلال دلار مبلغ پرداختی شما را که سرمایه تان است برای جبران ضرر و خسارتش بر میدارد و آن را پس نخواهد داد. به معنی که شما در طول همین یک روز سرمایه تان را از دست داده اید. در صورتی که شما این پیشنهاد را نپذیرفته بودید حداقل میزان ضرری که شما داشته اید کم تر از کل سرمایه تان بود.

توصیه می شود برای خرید دلار، سکه ، ارز ، طلای آب شده و اقلام این چنین که جز معامله های پر خطر محسوب می شوند به مکانهای معتبر مراجعه کرده و حتما در خصوص ضمانت، چک ، پول نقد و… دقت کافی را داشته باشید اگر در این خصوص آگاهی ندارید حتما از افراد خبره کمک بگیرید تا بتوانید سرمایه تان را حفظ کنید.

 

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.