طراحی سایت اینتن

دلایل مفید بودن زبان آموزی برای کودکان چیست؟

0
دلایل مفید بودن زبان آموزی برای کودکان چیست؟
به این پست امتیاز دهید

دلایل مفید بودن زبان آموزی برای کودکان چیست؟ امروزه شرایط به  گونه ی شده است که نیاز است تا کودکان به یادگیری دو یا چند زبان بپردازند.یکی از اصلی ترین این نیاز را می توانیم افزایش میزان مهاجرت ها بدانیم.

فواید یادگیری زبان آموزی

1.رشد ذهنی و مغزی کودک : طبق مطالعاتی که صورت گرفته است،نشان میدهد یادگیری دو زبانگی یا چندین زبانگی می تواند بر روی ذهن و مغز کودکان تاثیرات زیادی داشته باشد. دوزبانگی می تواند پدید آورنده ی توانایی های ذهنی در ذهن کودک باشدمثلا کودکانی که دوزبانه هستند کمتر دچار حواس پرتی می شوند به دلیل اینکه تمرکز و حواس و توجه آنها نیز زیادتر می شود.

 

2.پیشرفت تحصیلی : طبق تحقیقاتی که در این رابطه انجام شده است کودکانی که چند زبانه هستند، شانسشان در افزایش میزان موفقیت در طول دوره تحصیلیشان نسبت به دیگر دانش آموزان بیشتر است.

3.یادگیری زبان جدید سبب پیشرفت مهارت کودک در زبان مادری می شود : در گذشته ها اینگونه تصور می شد که یادگیری زبان های جدید سبب می شود که کودک دچار گیجی و سردرگمی شود ولی اینگونه نیست و زبان جدید می تواند به کودک کمک کند تا عملکرد بهتری در امتحان های داشته بادش که به زبان مادری او مرتبط می شود.

4.تقویت قدرت تفکر : یکی از بهترین فوایدی که یادگیری زبان برای کودکان به دنبال دارد این است که موجب می شود قدرت تفکر کودک به فراتر از چهارچوب های ذهنی او برود و بتواند روش های خلاقانه بیشتری را از خود نشان دهد.

5.ایجاد فرصت های شغلی بیشتر : زمانی که کودک بتواند با زبان های بیشتر آشنا شود قطعا بعدها در آینده نسبت به تک زبان ها ، فرصت های شغلی بیشتری را پیش رو دارد که قطعا همین مورد از اصلی ترین فواید یادگیری دو زبانه یا چند زبانه است.

6.افزایش حس همدلی: تحقیقات نشان میدهد کودکانی که به یادگیری دو زبانه یا چند زبانه پرداخته اند بهتر می توانند از دید دیگران مسائل را ببینند یا آنها را درک نمایند. به بیانی ساده تر آنها راحت تر می توانند خود را جای دیگران بگذارند و با آنها ارتباط برقرار نمایند.

دلایل مفید بودن زبان آموزی برای کودکان چیست؟ دلایل فوق از جمله اصلی ترین فواید زبان آموزی برای کودکان هستند.

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.