طراحی سایت اینتن

علت ام اس چیست؟

0 رجبی
علت ام اس چیست؟
به این پست امتیاز دهید

علت ام اس : ام اس جز بیماری های است که سبب می شود اختلال های در مغز و عصاب به وجود بیاید. متخصصان برای بروز بیماری ام اس ، دلایلی را مطرح کرده اند که در ادامه به آنها اشاره شده است.

علت ام اس

علت ام اس : یکی از متخصصین (علیرضا میناگر) در رابطه با ام اس  اینگونه می گوید که دلایل اصلی که سبب بروز این بیماری می شود سوابق ژنتیکی می باشد. وقتی در خانواده ی فرد ، سابقه ژنتیکی وجود داشته باشد تعدادی از ژن ها مستعد ابتلا به این بیماری خواهند بود.

دکتر علی رضا میناگر می گوید که عوامل دیگری مانند مصرف دخانیات ، ویتامین D ، وجود برخی از عفونت های ویروسی ، چگونی تغذیه و … نیز می توانند در بیماری ام اس نقش داشته باشند.تخقیقات اینگونه نشان میدهد که رژیم گیاه خواری نمی تواند بر روی بیماری ام اس تاثیر زیادی داشته باشند ولی افرادی که اصلا از گوشت قرمز استفاده نمی کنند یا میزان استفاده آنها کم است در طولانی مدت نسبت به بیماری ام اس ، پیش آگهی بهتری داشته اند.

در مورد عوامل تشدید کننده ام اس استاد دانشگاه لوئیزیانای آمریکا اینگونه می گوید که یکی از عواملی که سبب می شود بیماری ام اس تشدید شود، استرس می باشد. لذا باید بیماران از این عامل دوری نمایند و افرادی که با بیمار ارتباط دارند شرایطی را به وجود نیاورند که استرس در بیمار زیادتر شود و تلاش کنند تابیمار بدون استرس به زندگی خود ادامه بدهد.

طبق گفته های این استاد دانشگاه عوامل دیگری مانند عفونت های پوستی ، دستگاه تنفسی ، اداری و دیگر عفونت ها می تواند حتی به صورت موقتی سبب شوند تا بیماری شدت پیدا کند.

وی در پایان اینگونه می گوید که افرادی که به بیماری ام اس مبتلا هستند باید از مصرف دخانیات ، مشروبات الکی ، مواد مخدر دوری کنند چون باعث تشدید بیماری شان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.