Western Digital هارد درایو ۸ ترابایتی هلیومی خود را به بازار عرضه کرد

0
هارد درایو هلیومی 8 ترابایت وسترن دیجیتال

شرکت وسترن دیجیتال سقف گنجایش هرد درایو های خود را به ۸ ترابایت ارتقا داد و اولین محصول خود با این گنجایش را به بازار عرضه نموده است.

این هارد درایو ۸ ترابایتی اکسترنال و رومیزی  می باشد،باید بگوییم که زیاد برای خرید آن عجله نکنید چون هم اکنون قیمتی برابر ۳۰۰ دلار را به خود اختصاص داده است این در حالی است که هزینه ی خرید ۲ هارد درایو ۴ ترا بایتی هم اکنون در بازار های جهانی حدود ۲۰۰ دلار می باشد.

همانطور که می دانیم هلیوم از هوایی که تنفس می کنیم به مراتب سبک تر است و با توجه به اینکه فضای داخلی این هارد درایو با گاز هلیوم پر شده در اثر برخورد و چرخش اجزای داخل هارد درایو گرمای کمتری تولید می شود و این به این معنی است که به کمک این فناوری علاوه بر صرفه جویی در انرژی ای که صرف سیستم تهویه ی هارد درایو ها می شود،شرکت ها می توانند هارد درایو ها را کوچک تر و جمع و جور تر بسازند.

البته وسترن دیجیتال نوع دیگری از هارد درایو ۸ ترابایتی خود را در اینده ارائه خواهد کرد که قابلیت اتصال به شبکه را دارد به این معنی که وقتی به مودم وایرلس شرکت و یا منزل شما متصل شود همه ی دستگاه هایی که به آن شبکه متصل باشند امکان دسترسی به اطلاعات این هارد درایو را خواهند داشت،البته هنوز اطلاعات بیشتر و قیمت نهایی این محصول مشخص نشده است ولی با توجه به اینکه وسترن دیجیتال همواره در رقابت قیمتی با شرکت سی گیت است و با توجه به محصول مشابه شرکت سی گیت انتظار می رود قیمتی حدود ۴۰۰ دلار را به خود اختصاص دهد.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.