عضویت در کانال تلگرام زوم تک

سبک جدید (استراتژی) بازی اندروید Walking Dead

۰

اکثر بازی هایی که تا کنون با عنوان Walking Dead منتشر شده بازی هایی در سبک حادثه ای ماجرایی هستند. در این بازی شما در نقش یکی از کاراکترهای معروف سریال تلویزیونی Walking Dead ظاهر شده و داستان بازی را پیش می برید. داستانی که در آن ناگزیر به رویارویی با زامبی ها و گرفتن تصمیمات سرنوشت ساز هستید. با دانلود بازی Walking Dead: Road to Survival شما اولین بازی از سری بازی های Walking Dead در سبک استراتژی را در کنار انواع برنامه اندروید در گوشی خود خواهید داشت. هر چند این بازی کاملا متاثر از سریال تلویزیونی Walking Dead است و کاراکترهای این سریال در آن نقش آفرینی می کنند ولی همانطور که گفته شد تغییری اساسی در سبک بازی بوجود آمده است. در این بازی شما نقش کاراکتر خاصی را بر عهده نخواهید داشت، بلکه می توانید رهبری گروهی از بازماندگان حمله زامبی ها را بر عهده بگیرید. همچنین مانند تمام بازی های استراتژی آنلاین ضمن پیش بردن داستان بازی، هر از چند گاهی هم به دیگر کاربران بازی حمله کنید (اتک بزنید). بدین ترتیب به منابع بیشتری دست پیدا می کنید. در زیر به نقد و بررسی مختصر این بازی خواهیم پرداخت.

Walking Dead

اگر با بازی هایی مثل بازی کلش رویال یا کلش اف کلنز آشنایی داشته باشید به سرعت با این بازی ارتباط برقرار خواهید کرد. چون تقریبا همان ساز و کارها با رنگ و بویی متفاوت در آن حکمفرماست. موفقیت شما در بازی به منابع (آدم، چوب و غذا) و میزان سکه ای که در اختیار دارید بستگی دارد. ساخت انواع و اقسام آیتم ها در بازی، ارتقای بناها و ارتقای کاراکترها به مقدار چوب یا غذای خاصی نیاز دارد و البته فاکتور زمان هم در آن مطرح است. یعنی مدت زمان خاصی باید سپری شود تا آیتم ساخته یا بنا ارتقا پیدا کند. این زمان بسته به نوع آیتم یا ارتقا متفاوت خواهد بود و از چند ثانیه تا چند ساعت متغییر است. البته همانند بسیاری از بازی های استراتژی فاکتور زمان را می توانید با صرف سکه از بین ببرید. یعنی با خرج کردن چند سکه فورا آیتمی را بسازید یا بنایی را ارتقا دهید. همچنین می توانید از سکه ها برای خرید کاراکترهای حرفه ای و سلاح های جدید نیز استفاده کنید.

Walking Dead

شما بازی را از یک منطقه حصار بندی شده که بیرون آن زامبی ها در حال رفت و آمد هستند شروع خواهید کرد. این منطقه در واقع حکم پایگاه شما را دارد و از همان ابتدا یک “تالار شهر” در آن هست که اجازه ساخت برخی بناهای دیگر را به شما میدهد. بناهایی همچون کارگاه برای ساخت آیتم هایی که میتوانند در نبردها به شما کمک کنند، کارگاه چوب بری برای افزایش ذخیره چوب خود، انبار چوب برای ذخیره چوب بیشتر، مزرعه برای تولید غذا، انبار غذا برای ذخیره غذای بیشتر، خانه برای اسکان بازماندگان بیشتر، محوطه آموزش برای تبدیل بازماندگان به مبارزانی که میتوانید از آنها در نبردها استفاده کنید و … با ارتقای تالار شهر خود میتوانید بناهای بیشتر و با ارتقای کارگاهتان میتوانید آیتم های بیشتری بسازید.

Walking Dead

به عنوان مثال یکی از این آیتم ها نوشیدنی انرژی زاست که می تواند در حین نبرد باعث پر شدن مجدد نوار سلامتی یک کاراکتر شود و شانس موفقیت شما را در آن نبرد افزایش دهد. برای درست کردن آیتم ها قبل از هر چیزی باید با صرف “غذا” تحقیقات لازم در مورد آن آیتم را انجام دهید. وقتی تحقیقات به پایان رسید می توانید آن آیتم را در کارگاه تان بسازید. برای ساخت هر آیتم مقدار “غذای” خاصی را باید مصرف کنید. مثلا ساخت یک نوشیدنی انرژی زا به ۲۵۰ واحد غذا و ۲۰ ثانیه وقت احتیاج دارید دارد که همانطور که گفته شد می توانید این زمان را با صرف یک سکه از بین ببرید و فورا به آیتم مورد نظرتان دست پیدا کنید.

بخش اصلی بازی که باید بیشترین تمرکزتان را روی آن بگذارید، تشکیل تیم قدرتمندی از بازماندگان است که بتوانید در نبردهای مختلف روی آنها حساب کنید. البته می توانید بیش از یک تیم در این بازی داشته باشید (مثلا یک تیم برای دفاع و یک تیم برای حمله) و از یک نفر در چندین تیم استفاده کنید. هر تیم متشکل از ۶ نفر است که نفر اول از سمت چپ رهبر تیم است. جالب است بدانید خصوصیات رهبر به خصوصیات اعضای تیم نیز اضافه می شود. نفر ششم در هر تیم در واقع کاراکتری است که قابل انتخاب نیست و در برخی ماموریت ها شما را همراهی خواهد کرد. این کاراکتر را خود بازی برای شما انتخاب می کند و از ماموریتی به ماموریت دیگر می تواند متفاوت باشد. در واقع اگر بخواهیم درست تر بگوییم تیم شما متشکل از ۵ نفر قابل انتخاب است که می توانید روی آنها حساب کنید. هر کاراکتر می تواند یکی از چهار خصوصیت “قوی”، “سریع”، “سرسخت” و “هشیار” را داشته باشد. هر کدام از این خصوصیات نسبت به دیگر خصوصیت ها دارای نقاط ضعف و قوت خود هستند. مثلا کاراکتری که سریع باشد میتواند صدمه بیشتری به کاراکتر سرسخت بزند. کاراکتر سرسخت می تواند صدمه بیشتری به کاراکتر هشیار وارد کند. کاراکتر هشیار در برابر کاراکتر قوی برتری دارد و نهایتا کاراکتر قوی صدمه بیشتری به کاراکتر سریع خواهد زد.

خصوصیات فوق در مورد دشمنان تان نیز صدق میکند و بعضی مواقع در ابتدای مرحله روی کاراکتر آنها نشان داده می شود. با توجه به آنچه در فوق گفته شد سعی کنید حتما قبل از حمله به هر یک از کاراکترها این خصوصیات را مد نظر داشته باشید. قبل از شروع هر مرحله در بالای صفحه می توانید خصوصیت دشمنان خود را ببینید. همچنین چالشی که در هر مرحله با آن روبرو خواهید شد نیز در قالب یک آیکن در بالای صفحه نشان داده خواهد شد. تعداد چالش ها کلا ۹ تا است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم. یکی از این چالش ها “صدمه جمعی” است. آیکن آن یک کروشه با چند آدم داخل آن است و بدان معناست که دشمنانی که با آنها روبرو می شوید میتوانند با یک ضربه به چندین کاراکتر شما صدمه وارد کنند. چالش دیگر چالش “افزایش انرژی” است. در صورت وجود، دشمنان شما قادر خواهند بود انرژی خودشان یا همراهانشان را در حین نبرد افزایش دهند.

نبردهای این بازی مبتنی بر نوبت است. یکی یکی کاراکترهای شما به کاراکترهای دشمن تیراندازی کرده یا با سلاح سرد خود به آنها حمله می کنند. بعد نوبت به کاراکترهای دشمن می رسد. شما با دو سری از دشمنان روبرو هستید: یکی نیروهای دولتی که به شهر woodbury آمده اند و دیگری زامبی ها. نیروهای دولتی مثل کاراکترهای تیم شما انسان هستند و می توانند از سلاح های سرد و گرم هم استفاده کنند. آنها اهدافی متفاوت با شما دارند و به همین دلیل است که با شما درگیری پیدا می کنند. زامبی ها موجودات بی عقلی هستند که دست خالی هجوم می آورند و تا زمانی که به شما نرسند نمی توانند صدمه ای به شما وارد کنند. بنابراین نبرد با نیروهای دولتی و زامبی ها هر کدام استراتژی خاص خود را میطلبد. اگر با زامبی ها روبرو هستید همیشه سعی کنید نزدیک ترین زامبی به کاراکترهایتان را از بین ببرید. بعضی از آنها اگر بتوانند خودشان را به شما برسانند می توانند صدمه بالایی به شما وارد کنند. در مقابل اگر با نیروهای دولتی روبرو می شوید سعی کنید با توجه به خصوصیات هر کدام از کاراکترهای آنها نقاط ضعف شان را تشخیص داده و از آن استفاده کنید.

اگر نوار سلامتی هر کدام از کاراکترهایتان به اتمام برسد آن کاراکتر را از دست خواهید داد. البته با شروع مجدد بازی او را در لیست کاراکترهای خود خواهید دید. نوار سلامتی در کنار تصویر هر کاراکتر با رنگ قرمز نشان داده می شود. در زیر نوار سلامتی نوار زرد رنگی وجود دارد که با هر حمله ای که کاراکتر شما انجام می دهد مقداری پر می شود و اگر کاملا پر شود کلمه Rush (به معنای تاخت) در بالای تصویر کاراکتر نشان داده خواهد شد. وقتی دوباره نوبت به کاراکتر مزبور رسید با لمس کلمه Rush این کاراکتر حمله شدیدتری خواهد کرد. در نتیجه صدمه بیشتری به دشمنان وارد خواهد نمود یا اینکه با دادن امید به هم تیمی های خود تا حدودی باعث بالا رفتن قدرت یا پر شدن نوار سلامتی آنها خواهد شد. شما میتوانید در نبردها تا چهار آیتم کمکی همراه با خود داشته باشید که شانس موفقیت شما را افزایش می دهند. آیتم هایی همچون نوشیدنی انرژی زا که می تواند باعث پر شدن نوار سلامتی کاراکترهای شما شود. یا نارنجک که می تواند به چند کاراکتر دشمن در آن واحد صدمه وارد کند.

سطح کاراکترهای شما با میزان تجربه ای که در نبردها بدست می آورند افزایش پیدا می کند. هر چقدر سطح آنها افزایش پیدا کند قدرت حمله و قدرت دفاعشان بیشتر شده و نوار سلامتیشان بزرگتر خواهد شد. شما حتی می توانید تجربه ای که یک کاراکتر بدست آورده را به قیمت از دست دادن آن کاراکتر به کاراکتر دیگری منتقل کنید و بدین ترتیب سطح او را سریع تر بالا ببرید. برای دستیابی به کاراکترهای جدید یا می توانید کاراکترهای حرفه ای را با سکه بخرید یا اینکه محوطه آموزش بسازید و بازماندگان معمولی را به مبارز تبدیل کنید. برای دستیابی به یک مبارز جدید بدین شکل به ۱۶۰۰ واحد غذا، ۱۵ دقیقه وقت و ۵ آدم در کمپ خود نیاز دارید. قبل از شروع هر مرحله می توانید با لمس کاراکترهایتان از سطح، میزان انرژی، قدرت دفاع و قدرت حمله آنها آگاه شوید. همچنین می توانید هر کاراکتری که خواستید را برای یک مرحله انتخاب کنید. امکان تغییر سلاح آنها نیز وجود دارد.

این بازی دارای سه حالت مختلف است. یکی حالت داستانی که شامل یک سری مرحله و ماموریت می شود. شما با عبور از هر مرحله ضمن پیش بردن داستان بازی به مقداری چوب و غذا و بعضی مواقع کاراکترهای جدید دست پیدا خواهید کرد. همچنین تعدادی از بازماندگان را نیز نجات داده و به کمپ خود می آورید. در هر مرحله باید با چند موج از دشمنانتان که می توانند نیروهای دولتی و یا زامبی ها باشند روبرو شوید. توجه داشته باشید که با از بین بردن هر موج قرار نیست نوار سلامتی کاراکترهای شما پر شود. در واقع هر مرحله که شامل چندین موج می شود را باید یک تنه به پایان ببرید. در ماموریت های بازی همچنین بعضی مواقع با تصمیم گیری هایی روبرو می شوید که می تواند در روند بازی تاثیرگذار باشد. تصمیم گیری هایی از جمله اینکه طرف کدام گروه را بگیرید، یک نفر را بکشید یا بگذارید زنده بماند یا به کسی اعتماد کنید یا نکنید. این خود تا حدودی باعث جذابیت بیشتر ماموریت های بازی شده است.  حالت دیگر بازی شامل “رویدادهای” بازی می شود که در واقع ماموریت های مقطعی یا رقابت های از پیش تعیین شده برای دستیابی به منابع بیشتر هستند. حالت آخر حالت “حمله ای” است که در واقع هیجان انگیز ترین حالت بازی است و در آن می توانید به کاربران دیگری از سراسر دنیا حمله کرده و منابع آنها را به غارت ببرید.

مقدار غذا و چوبی که از طریق مزرعه یا کارگاه چوب بری به دست می آورید در مقایسه با منابعی که میتوانید با حمله به دیگر کاربران بازی بدست آورید ناچیز است (تقریبا یک دهم). این معمولا روند بازی های استراتژی آنلاین است که شما را به سمت رقابت با دیگر کاربران و حمله به آنها سوق می دهد. در واقع اگر می خواهید به قدر کافی منابع بدست آورید بهتر است به جای تکیه به ماموریت های بازی یا کارگاه و مزرعه خود به دیگران حمله کنید. شما به ازای هر حمله موفقیت آمیزی که به کاربر دیگری داشته باشید به منابع و شهرت بیشتری دست پیدا می کنید و سطح تان در بین کاربران افزایش خواهد یافت. با ورود به قسمت “حمله” پنجره ای باز خواهد شد که در آنجا می توانید با صرف ۱۳۰ واحد “غذا” به یک کاربر حمله کنید. در این پنجره میتوانید ببینید در صورت موفقیت در حمله به چه مقدار منابع (چوب و غذا) دست پیدا خواهید کرد. همچنین در بالای پنجره می توانید سطح کاربر و میزان شهرتش را هم ببینید. بعد از آن نام کاربر و تعداد کاراکترهایی که در تیمش هستند نشان داده خواهد شد.

گرافیک، موسیقی و افکت های صوتی بازی نیز در حدی قابل قبول هستند. مخصوصا موسیقی متن بازی که هنگام مدیریت کمپ تان حال و هوایی مرموز دارد و در نبردها حس هیجان را انتقال میدهد.  اگر بخواهیم از تمام آیتم ها، سلاح ها، کاراکترها و امکانات بازی صحبت کنیم شاید لازم باشد دهها پاراگراف دیگر در این مورد بنویسیم که از حوصله شما خواننده گرامی خارج است. در پایان به این نکته بسنده میکنیم که طی قراردادی که تیم پشتیبانی مارکت ایران اپس با سازندگان این بازی بسته امکان خرید سکه های درون بازی به واحد ریال و با کارت های بانکی معمولی فراهم شده است. کافی است فقط با لمس دکمه زیر بازی را از ایران اپس دانلود کرده و نصب نمایید.

شما می توانید این بازی فوق العاده جذاب را از لینک زیر دانلود نمایید :

دانلود از ایران اپس