بدافزار جدید اندروید که توانسته اپلیکیشن هایی از Google Play Store را آلوده کند

0
بد افزار جدید اندروید

حملت دنباله دار جدیدی به سیستم عامل اندروید و گجت های اندرویدی در حال انجام است که بار دیگر دل مدیران گوگل را لرزانده است و بار دیگر نشان می دهد که هنوز هم گجت های اندرویدی به سادگی خواهند توانست به ویروس آلوده شوند.

به گفته ی موسسه ی CheckPoint این بد افزار جدید که Viking Horde نام دارد تا به این لحظه توانسته اپلیکیشن هایی را در Google Play Store به خود آلوده کند که از جمله ی آنها می توان به Viking Jump , Parrot Copter,Memory Booster,Simple 2048 و Wifi Plus اشاره نمود ، کاربرانی که این اپلیکیشن ها را از Google Play Store دانلود نمایند عضوی از یک شبکه ی مخرب خواهند شد ، به این معنی که هکر ها با استفاده از گجت های آنان می توانند اعمال خاصی را انجام دهند در حالی که کاربر از این امر بی خبر می باشد ، هکر ها از این طریق می توانند به کلاه برداری تبلیغاتی اقدام کنند بدین صورت که از طریق گجت کاربران لینک های طبلیغاتی خاصی را باز کرده و از این طریغ برای خود درآمد زایی می کنند ، علاوه بر این آنها از طریق شبکه ی مخرب بزرگی که تشکیل داده اند می توانند تا با هجوم به سرور های سایت های هدف با استفاده از پر کردن حجم ترافیکی حد اکثری سایت سرور آن را از کار بیاندازند.

سیستم عامل اندروید سال هاست که مکانی امن برای بد افزارها بوده است و با وجود تلاش های سفت و سخت شرکت گوگل برای مقابله با بد افزار ها هنوز هم گجت های اندرویدی به سادگی هر چه تمام تر می توانند ویروسی شوند که در مقایسه با سیستم عامل IOS اندروید دارای ضعف های امنیتی بنیادی می باشد.

موسسه ی Check Point می گوید که این بد افزار بر روی همه ی دستگاه های اندرویدی موثر می باشد و گجت هایی که Root شده اند در مقابل Viking Horde ضعف بیشتری دارند و هکر ها می توانند استفاده ی بیشتری را از گجت های Root شده ببرند ، این بد افزار هنوز قسمت هایی از Google Play store را به خود آلوده نموده است و پیش نهاد می کنیم تا اطلاع ثانوی به نصب ۵ نرم افزار مذکور اقدام ننمایید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.