عضویت در کانال تلگرام زوم تک

شارژر بی سیم سازگار با تمامی دستگاهها تولید شد

۰

محققان دانشگاه کالیفرنیا یک پلت‌فرم شارژر دو فرکانسی را تولید کرده‌اند که برای همه دستگاههای الکترونیکی مختلف با نشان‌های تجاری گوناگون سازگار است و می‌تواند تلفن‌های همراه هوشمند، ساعت‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها را در یک زمان و بدون در نظر گرفتن استاندارد بی‌سیم یا فرکانسی که از هر دستگاه پشتیبانی می‌کند، شارژ کند.

این تنها فرستنده برق بی‌سیم چند استاندارد است که نشان داده می‌تواند بطور همزمان در دو فرکانس مختلف با بهره‌وری بالا عمل کند. در فناوری بی‌سیم کنونی هر شارژر یا از استاندارد Qi، یا Powermat و یا Rezence پشتیبانی می‌کند و تنها با دستگاههای کار می‌کند که از همان استاندارد پشتیبانی کنند، اما این فناوری محدودیت ذکر شده در بالا را کنار زده است. شارژری می تواند از چندین استاندارد پشتیبانی کند که در سراسر این فرکانس‌های بسیار متفاوت عمل کند. برای حل این مشکل یک پلت‌فرم شارژ با قابلیت اجرا در فرکانس‌های مختلف ساخته شده که توسط هر سه استاندارد مذکور پشتیبانی می‌شود.

از همه مهمتر این فناوری بی‌سیم جهانی بوده و از همه  استانداردها حمایت می‌کند، از این رو مهم نیست که دستگاه شما از چه استانداردی پشتیبانی می‌کند. این سه استاندارد با سه فرکانس مختلف کار می‌کنند: Qi و Powermat در ۲۰۰ کیلوهرتز و Rezence در ۶.۷۸ مگاهرتز.

این محصول به زودی پس از پیدا کردن شرکای تجارتی و تولید انبوه آن راهی بازارهای جهانی خواهد شد. چنین محصولی مطمئنا مورد استقبال تمامی کاربران قرار خواهد گرفت.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : jacobsschool

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.