استفاده از صفحه نمایش UHD در طراحی و ساخت گلکسی نوت ۵ + ویدئو

0
گلکسی نوت 5

استفاده از صفحه نمایش UHD در طراحی و ساخت NOTE5 : طبق آخرین اخبار بدست آمده از شرکت سامسونگ، این کمپانی قصد دارد سری پنجم از فبلت های نوت خود را با صفحه نمایش UHD طراحی و تولید کند، این فناوری صفحه نمایش UHD برای اولین بار بر روی NOTE5 قرار خواهد گرفت و بالاترین تراکم تصویر را از این طریق وارد بازار خواهد کرد.

تصویر رندر شده از گلکسی نوت ۵

گلکسی نوت 5

این صفحه نمایش که با فناوری  Ultra HD ساخت خود را از سال ۲۰۱۵ آغاز خواهد شد ، با رزولوشن ۲۱۶۰×۳۸۴۰ پیکسل و از نوع Super AMOLED و با تراکم تصویر۷۶۲پیکسل بر اینچ می باشد که یک کیفیت تصویر فوق العاده را برای این فبلت به ارمغان خواهد آورد.
با روی کار آمدن این صفحه نمایش فوق العاده بر روی سامسونگ گلکسی نوت ۵ ، بار دیگر این محصول شرکت سامسونگ عنوان برترین صفحه نمایش موجود در جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

مرور صفحات نماشی در طول زمان ، سال ۲۰۱۵: صفحه نمایش UHD

صفحه نمایش UHD
همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید با گذشت زمان ، فناوری ساخت صفحات نمایشی نیز تغییر کرده و این روند در سال ۲۰۱۵ به ساخت صفحات نمایشی با کیفیت فوق العاده ی ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل رسیده است.
•    ۲۰۱۱ صفحه نمایش HD با وضوح تصویر ۱۲۸۰×۷۲۰ پیکسل
•    ۲۰۱۳ صفحه نمایش FHD با ضوح تصویر ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ پیکسل
•    ۲۰۱۴ صفحه نمایش WQHD با وضوح تصویر ۲۵۶۰×۱۴۴۰ پیکسل
•    و در سال ۲۰۱۵ ،  صفحه نمایش UHD با وضوح تصویر ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل
بر اساس اظهارات شرکت سامسونگ، این صفحات نمایشی از سپتامبر امسال،  کار تولید خود را آغاز خواهند کرد و به صورت دولبه ی پهن (همانند گلکسی اس ۶ ایج) و در ابعاد ۵.۷۸ اینچ بر روی این پرچم دار جدید این شرکت قرار خواهد گرفت و با ارائه ی تراکم تصویری  ۷۶۲ پیکسل بر اینچ،  عنوان متراکم ترین صفحه نمایشی را کسب خواهد کرد.

منبع: اخبار فناوری – phone arena

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.