TSMC در حال بررسی و آزمایش پردازنده ۷ نانومتری خود می باشد

0
شرکت تایوانی TSMC

شرکت TSMCبه تازگی اعلام کرده که در مرحله بررسی پردازنده های ۷ نانومتری خود می باشد، البته برای TSMC تست اولیه تا آغاز خط تولید این پردازنده مدت زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد پس ما باید منتظر حضور چنین پردازنده ای در گوشی های هوشمند تا سال ۲۰۱۸ باشیم! نقطه عطفی که این پردازنده دارد وجود تکنولوژی جدید ۷ نانومتری اش است که می تواند چالشی هیجان برانگیز را در تولید پردازنده های گوشی های هوشمند به وجود آورد.

شرکت تایوانی TSMC بخش قابل توجهی از درآمد های خود را از تولید پردازنده ها به دست می آورد و رقیبی برای شرکت سامسونگ که هم اکنون در حال تولید پردازنده های ۱۰ نانومتری است، می باشد. از جمله پروژه های بزرگ این شرکت تولید پردازنده دو هسته ای A9 است که شرکت اپل از آن در آیفون ۶S استفاده کرد.

با توجه به سخنان Suk Lee مدیر ارشد زیر ساخت های طراحی این شرکت که می گوید:”به لطف تجربه فراوان ما در تولید ترانزیستور های سه بعدی با همکاری شرکت Synopsys، می توان نتیجه گرفت که مقدمات تولید پردازنده های ۷ نانومتری با استفاده از فناوری Galaxy Design Platform فراهم شده است”. تولید پردازنده ۷ نانومتری tsmc از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ آغاز می شود.

سامسونگ هم از این بازی عقب نمانده و در حال تمرکز برای پردازنده های ۱۰ نانومتری خود می باشد، با توجه به این که پردازنده Snapdragon 830 ممکن است دیر تر از زمان مورد نظر به تولید برسد می توان نتیجه گرفت که در آینده بازی چالش برانگیزی بین این دو پردازنده ۱۰ و ۷ نانومتری به وجود می آید که علاوه بر کاهش مصرف انژی، افزایش عملکرد را نیز در بر دارند. حال باید منتظر ماند و دید پرچمداران سال آینده با استفاده از پردازنده ۱۰ نانومتری چه رکوردی در Antutu به وجود خواهند آورد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.