TSMC و ARM در حال ساخت پردازنده ی A12 برای آیفون ۸ هستند!

0
همکاری مشترک TSMC و ARM برای ساخت پردازنده ی 7 نانومتری آیفون 8

چندی پیش مشخص شد که شرکت TSMC وظیفه ی تامین پردازنده های A10 به کار رفته در آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را بر عهده گرفته است،اما امروز خبر هایی روی فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد این شرکت تایوانی به همراه شرکت سرشناس ARM در حال کار بر روی پردازشگرهای A12 هفت نانومتری برای به کار گیری در آیفون ۸ هستند که در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد.

بر اساس برنامه ی زمانی در نظر گرفته شده توسط این دو شرکت موفق در عرصه ی تولید پردازشگرهای موبایل قرار است تا ساخت پردازنده های A12  از اوایل سال آینده ی میلادی آغاز شود،گرچه این بازه ی زمانی بسیار زود هنگام به نظر می رسد اما هدف از این زمان بندی تولید تیراژ بالایی از این پردازشگر هاست تا خط تولید آیفون ۸ کاملا تامین شود.

پردازنده هایی که هم اکنون در آخرین آیفون های اپل به کار می روند A9 نام دارند که توسط دو شرکت TSMC و نیز سامسونگ ساخته می شوند،سامسونگ در ساخت پردازنده ی A9 از فناوری ۱۴ نانومتری استفاده می کند در حالی که پردازنده های A9 ساخت TSMC دارای فناوری ۱۶ نانومتری می باشند،هرچه فناوری به کار رفته در ساخت پردازنده ها کوچکتر باشد شرکت سازنده می تواند گوشی ظریف تر و نیر با مصرف بهینه تر انرژی تولید نماید که هر دوی این ویژگی ها از جمله مواردی هستند که این روزها همه ی فعالان ساخت گوشی های هوشمند بر سر آن رقابت تنگاتنگی دارند.

البته قبل از اینکه به ساخت پردازنده ی A12 هفت نانومتری برسیم،نوبت به پردازنده های ۱۰ نانومتری می رسد که اپل قصد دارد در آیفون ۷ اس از آنها استفاده نماید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.