طراحی سایت اینتن

پیگیری مرسولات پستی ناجا

0 رجبی
پیگیری مرسولات پستی ناجا
5 (100%) 1 vote

پیگیری مرسولات پستی ناجا : حتما شما هم تا به حال از پست استفاده کرده اید و می دانید بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای اینکه مرسوله های خود را ارسال کنند از پست استفاده می نمایند. اما گاهی ما نیاز داریم که به صورت دقیقی مرسوله های خودمان را پیگیری کنیم. برای اینکار روش های متعددی وجود دارد که شما می توانید برای پیگیری مرسولات پستی ناجا یا مرسوله های دیگر از آنها استفاده نمایید.

گاهی برخی از ما از فروشگاه ها یا سایت های اقدام به خرید می کنیم که در شهر ما نیستند و ادعا می کنند که بسته های مان را ارسال کرده اند و در چنین شرایطی می خواهیم واقعا از وضعیت بسته یمان مطلع شویم که برای این موضوع راهکارهای وجود دارد که می توانید آنها را بکار بگیرید.

نحوه ی پیگیری مرسوله های ناجا

یکی از اولین راه حل های که بیشتر ما انجام میدهیم پیگیری از طریق پست می باشد. البته برای پیگیری مرسوله های پستی در سایت اداره پست قسمتی برای پیگیری در نظر گرفته شده است که شما می توانید به عنوان ساده ترین روش از آن استفاده نمایید.

زمانی که شما یک بسته ی را برای اشخاص یا شرکت ارسال نمایید یا اینکه خریدی را داشته باشید به شما یک کد رهگیری داده می شود که شما به واسطه آن می توانید مرسوله های خودتان را رهگیری کنید.

برای اینکه بتوانید بسته های خودتان را یا خریدهایتان به صورت دقیقی پیگیری نمایید بهسامانه رهگیری مرسولات پستی  مراجعه کنید. شما به محض وارد شدن به این سامانه با تصویر زیر روبرو می شوید که از شما می خواهد تا شماره مرسوله تان را وارد نمایید و سپس روی گزینه ذره بین کلیک نمایید. پس از آن نتایج جستجو برای شما نشان داده می شود که شامل تاریخ ، ساعت تحویل و … است.

رهگیری مرسوله ها

رهگیری مرسوله های سازمانی مثل شناسنامه خودرو ، گواهینامه و …

اگر شما می خواهید مرسوله های سازمانی تان را رهگیری کنید می توانید از سامانه رهگیری مرسولات سازمانی : http://najatracking.post.ir کمک بگیرید. کار با این سامانه بسیار ساده است. تنها کافی است که شما پس از وارد شدن به سامانه ، نوع سند خودتان را انتخاب نمایید و سپس اطلاعات خواسته شده از شما را به صورت صحیحی وارد نمایید و در نهایت گزینه جستجو را کلیک نمایید.

رهگیری مرسوله های سازمانی

پیگیری مرسولات پستی ناجا : می توانید از سامانه ذکر شده برای رهگیری مرسوله های مثل شناسنامه خودرو، کارت خودرو، اسناد موتور سیکلت ،گواهینامه ، نظام وظیفه و دیوان عدالت اداری استفاده می نمایید.

استفاده از کد USSD

یکی دیگر از روش های که شما می توانید برای پیگیری مرسولات پستی ناجا از آن استفاده کنید ، کد USSD می باشد.می توانید کد ستاره 110 مربع را با گوشی همراه تان شماره گیری نمایید و سپس  از میان گزینه های که برای شما نشان داده می شود ، پلیس 10 + را انتخاب نمایید. کار با این کد نیز مانند سامانه های ذکر شده ، راحت است. کافی است در این مرحله وضعیت مدارک را انتخاب کرده و گزینه مورد نظرتان که شامل گواهینامه ، کارت پایان خدمت و… را انتخاب نمایید.

استفاده از کد ستاره 110 مربع

نکته) در صورتی که شما به هر دلیلی نمی توانید از روش های گفته شده در پاراگراف های فوق استفاده نمایید می توانید از ارسال پیامک کمک بگیرید.لازم است بدانید که پیگیری از طریق پیامک نیز برای رهگیری مرسوله های پستی وجود داشته است. سرشماره ۲۰۰۰۴۴۱  برای پیگیری مرسوله ها در نظر گرفته شده است. ابتدا حرف R تایپ کنید و بعد از آن کد مرسوله ها را بنویسید و به سرشماره ذکر شده ارسال نمایید.

کاربران عزیز به نظر شما کدام یک از موارد فوق برای پیگیری مرسولات پستی ناجا راحت تر می باشد؟

مقالات مرتبط :

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.