طراحی سایت اینتن

زمان اجرای طرح ترافیک 97

0
زمان اجرای طرح ترافیک 97
به این پست امتیاز دهید

زمان اجرای طرح ترافیک 97 : آنگونه که خبرها نشان میدهد از نیمه دوم فروردین سال 97 قرار است که طرح ترافیک97 اجرا گردد. با توجه به اصلاحات کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران ، درخصوص تعیین میزان عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی تهران ، 8 ماده و تبصره تعیین شده است. در ادامه به صورت اختصار به آنها اشاره شده است.

ماده 1 : طبق ماده یک ، از 15 فروردین سال جدید (97) شهرداری تهران می تواند برای وصول عوارض تردد وسیله های نقلیه در محدوده های موضوع این مصوبه اقدام نمایند.

ماده 2 : عوارض تردد وسیله های تقلیه در هرکدام از محدوده های موضوع این مصوبه ، روزانه برابر با جمع ضریب نرخ پایه به میزان 200هزارریال با احتساب 20 درصد عوارض توسعه حمل‌ و نقل ریلی ،در ضربب مرتبط با محدوده تردد ، ضریب مرتبط به ساعت های تردد و علاوه بر آن ضریب مرتبط با مقدار آلایندگی های وسایل نقلیه و ضریب مرتبط با زمان پرداخت ، تجویز ورود و همچنین تردد وسایل نقلیه در محدوده های ممنوعه ، طبق ضابط های شورای حمل‌ونقل و ترافیک تهران، باید نسبت به پرداخت این عوارض اقدام نمایند.

طرح ترافیک

ماده 3 :  زمان اجرای طرح ترافیک 97 : با توجه به ماده سوم ، برای جانبازان بیشتر از 25 درصد ، بیماری های خاص، افراد معلول و … در سقف ورودی ها در همه ی سال با اعمال ضریب نیم درصد مشخص می شود و محاسبه می گردد.

ماده 4 : عوارض تردد وسیله های نقلیه پلاک تهران در حیطه ی جابه جایی مسافر مثل خودروهای آژانس و … و اتومبیل های کرایه حمل بار مثل کامیون ها و … فعالیت می کنند و از شهرداری مجوز یا پروانه فعالیت داشته اند ، در سال در سقف مجوزهای ورودی با اعمال ضریب نیم درصدی مشخص می گردد و محاسبه خواهد شد.

ماده 5 : مطابق این ماده مجوز ورود به حیطه های کامیون ممنوع ، در موارد خاص در صورت تشخیص سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران برای کامیون های با بیشتر از ظرفیت 6 تن ، با دریافت عوارض صادر خواهد شد.

ماده 6 : برای هر خودرو در ازای مجوز ورود در تمام سال ، مبلغ یک میلیون ریال بابت خدمات دریافت می گردد.

ماده 7 : 100% اضافه درآمد به دست آمده از این مصوبه به نسبت درآمده بدست آمده از گرفتن مالیات عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در سال 96 ، برای توسعه و نوسازی ناوگان عمومی هزینه خواهد شد.

ماده 8 : در اجرای ماده 74 قانون شهرداری، شهرداری وظیفه دارد برای جبران کردن عوارض به وجود آمده از ورود و تردد غیرمجاز اتومبیل ها در محدوده های این مصوبه ، اقدام به شناسایی خودروهای نماید عوارض را پرداخت نکرده اند و بدهید دارندگان خودرو را به آخرین آدرسی ارسال نماید که نزد اداره راهنمایی و رانندگی است. دارندگان خودرو وظیفه دارند حداکثر تا ده روز ، برای پرداخت عوارض اقدام کنند و یا برای اعتراض به آن به اعتراض (نزد کمیسیون موضوع ۷۷ قانون شهرداری)نمایند.

آیا مقاله زمان اجرای طرح ترافیک 97 برای شما مفید بود ؟

مقالات مرتبط :

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.