ابتکار جذاب طراح آرژانتینی / نقشه کل جهان هستی در یک عکس کوچک

0
This Is the Entire Universe Squeezed into One Image (3)

شاید داشتن یک تصویر کلی از جهان هستی برای شما کمی ناممکن به نظر برسد و بخاطر عظمت نامتناهی کائنات هیچ وقت در این مورد فکر نکنید، چون می دانید به نتیجه ای نخواهید رسید.
اما این بار یک مبتکر آرژانتینی با بهره گرفتن از تصاویر ناسا، نقشه‌های لگاریتمی پیچیده و فتوشاپ، توانسته تا یک تصویر گرد در سایز کوچک از کل جهانی که تاکنون توسط بشر شناخته ‌شده است را تولید کند، چون مطمئنا کشیدن کائنات نامتناهی در چهارچوبی مشخص ممکن پذیر نخواهد بود.

این ایده زمانی به ذهن پابلو کارلوس بوداسی آمد که مشغول طراحی hexaflexagon برای تولد فرزندش بود. به این منظور او در کاغذ مناظر مرکزی کیهان و منظومه شمسی را طراحی کرده بود.حین پیاده کردن این نقش بود که ایده نمایش لگاریتمی در ذهن وی خطور کرد و در ادامه او توانست با فتوشاپ و با استفاده از تصاویر ناسا و بافت هایی که خودش ایجاد کرده بود، این تصویر خارق العاده را رقم بزند.
گفتنی است او برای خلق این طرح از نقشه‌های لگاریتمی ایجاد شده توسط دانشمندان دانشگاه پرینستون برای تولید یک طرح قابل فهم از جهان استفاده کرده که در یک نمایشگر رایانه جا می‌شود و ترکیبی از تصاویر ناسا و طرح‌های اصلی را روی آن با فتوشاپ قرار داده است.
با مشاهده این تصویر اولین چیزی که با وجود قرار داشتن نقاط زیاد در آن چشم نوازی می کند، خورشید است که در مرکزیت قرار دارد.شاید خورشید دقیقا در مرکز جهان نباشد، اما تا زمانی که انسان‌ها فاصله میلیاردها سال نوری را برای نقشه ‌برداری از کل جهان طی نکنند همچنان خورشید در مرکز هر آنچه از جهان می‌شناسیم قرار دارد.
(برای دیدن تصاویر در سایز اصلی روی آن ها کلیک کنید)

This Is the Entire Universe Squeezed into One Image (1) This Is the Entire Universe Squeezed into One Image (2)در خلق این تصویر جالب به نمایش منظومه شمسی در مرکز پرداخته شده و کهکشان راه شیری در اطراف آن قرار گرفته، سپس لایه‌ دیگری از کهکشان‌ها از جمله کهکشان آندرومدا در اطراف آن طراحی شده و شبکه کیهانی دور آن را احاطه کرده، در ادامه تابش انفجار بزرگ این لایه‌ها را در میان گرفته و در نهایت همه این لایه‌ها درون حلقه‌ای از پلاسمای تولید شده توسط انفجار بزرگ محاصره شده است.
منبع : m.space.com

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.