این برنامه با بریدن حافظه ی NAND مشکل کندی دستگاه اندرویدتان را حل می کند

0
این برنامه با بریدن حافظه ی NAND مشکل کندی دستگاه اندرویدیتان را حل می کند

یکی از عواملی که در کاهش سرعت دستگاه اندرویدی شما تاثیر دارد، چند تکه شدن چیپ های ذخیره ی اطلاعات NAND است. این چیپ های NAND به خاطر عملکردشان، اطلاعات را به شیوه ی متفاوتی از حافظه های معمولی، مانند هارد درایو ها، ذخیره می کنند.
زمانی که شما یک فایل را حذف می کنید، این چیپ مستقیما آن فایل را حذف نمی کند، بلکه آن را به عنوان یک فایل ” بلا استفاده ” و آماده برای بازنویسی با اطلاعات جدید، علامت گذاری می کند. هم اطلاعات و هم ورودی سیستم آن جا باقی می مانند، که یعنی با ریختن اطلاعات جدید و حذف آن ها به طور مداوم، این نقشه بیشتر و بیشتر میشود و پیدا کردن اطلاعات مورد نظر شما در میان آن ها برای کنترل کننده بیشتر وقت می گیرد. این موضوع باعث کاهش سرعت و تاخیر در انجام عملیات می شود که در طول عمر دستگاه کاملا نمود پیدا می کند، مگر آن که در سیستم عامل پشتیبانی از TRIM وجود داشته باشد.
برای مثال، نکسوس ۷ اصلی، برای کاهش سرعتش بعد از چند روز استفاده معروف بود. این کاهش سرعت به حدی بود که شما پس از چند روز عملا دیگر نمی توانستید از دستگاه استفاده کنید. این جا بود که وجود پشتیبانی از TRIM به شدت احساس شد. تریم در اصل در نقشه ی فایل ها می گردد و به کنترل کننده دستور می دهد که دیگر در فایل هایی که به عنوان ” بلا استفاده ” علامت گذاری شده اند نگردد. به این ترتیب، دیگر در فایل های حذف شده جستجو نمی شود، این کار به شدت سرعت جستجو را بالا می برد. گوگل خیلی دیر ساپورت تریم را برای اندروید ۴.۳ طراحی کرد. این تاخیر باعث شد که کاربرانی که از ورژن های قدیمی تر این سیستم عامل استفاده می کنند از این پشتیبانی بی بهره باشند. اما مدت زیادی از این موضوع می گذرد.
با این حال، هیچ پشتیبانی تریمی بی نقص نیست و اندروید هم همین گونه است. این برنامه ممکن است مدت زیادی برای گشتن در سیستمتان وقت بگیرد، که یعنی ممکن است گوشی شما همیشه همان قدر که دوست دارید سریع نباشد. در این موارد، کاربران روت شده اگر احساس می کنند که گوشیشان کند تر از حد معمول است، می توانند از برنامه هایی مانند Trimmer برای اجرای دستی یک تریم NAND استفاده کنند. تریم کردن معمولا عملکرد NAND را در بالا ترین حد خود قرار می دهد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.