عضویت در کانال تلگرام زوم تک

هشدار جدی در مقابل بدافزار های جدید اندروید

۰

این بدافزار اندروید به صورت مخفیانه در تلفن شما نفوذ کرده و برنامه‌ها را نصب می‌کند.
شرکت ترند میکرو می‌گوید: بدافزار گادلس (Godless) در اصل به هند و دیگر بخش‌های آسیای جنوب شرقی حمله می‌کند .

کاربران اندروید مراقب باشند: یک نوع جدید از بدافزار در اپلیکیشن‌های ظاهرا قانونی پیدا شده است که می‌تواند در تلفن شما «نفوذ» کرده و برنامه‌های ناخواسته را نصب کند.
ترند میکرو در یک وبلاگ گفته است: «این بدافزار، که گادلس (بی‌خدا) لقب گرفته است به نظر می‌رسد که در انتظار فرصتی برای فروشگاه‌های اپلیکیشن می‌باشد که شامل گوگل پلی است و ابزار اصلی آنها بر روی اندوید ۱/۵ (لیلی پاپ) و نسخه جدیدتر راه‌اندازی شده است که برای بیش از ۹۰ درصد از ابزارهای اندرویدی در نظر گرفته شده‌اند.
گادلس درون اپلیکیشن مخفی می‌شود و از روش‌هایی برای نفوذ به سیستم عامل (OS ) تلفن همراه شما بهره می‌برد. این بدافزار در اصل بخشی را برای دسترسی به ابزار ایجاد می‌کند که به اپلیکیشن‌های غیرمجاز اجازه نصب میدهد.
ترند میکرو گفت: «گادلس حاوی انواع مزایا برای تضمین آن است که بتواند به یک ابزار نفوذ کرده و نیز می‌تواند حتی نرم‌افزارهای جاسوسی را نیز نصب کند.»‌
شرکت امنیتی گفت: «یک نوع جدیدتر می‌تواند همچنین از بخش کنترل امنیتی در فروشگاه‌های اپلیکیشن همچون گوگل پلی نیز عبور کند. هنگامی که این بدافزار نفوذ خود را تکمیل کرد، می‌تواند با مهارت خود را حذف کند.»
ترند میکرو گفت: «اپلیکیشن‌های مختلفی در گوگل پلی وجود دارند که حاوی کدهای مخرب می‌باشند.»‌ این شرکت گفت: «ما می‌دانیم که اپلیکیشن‌های مخرب دارای دامنه جدیدی از اپلیکیشن‌های کاربردی همچون فلش لایتز و اپلیکیشن‌های وای فای تا کپی‌هایی از بازی‌های محبوب هستند.»‌
برخی اپلیکیشن‌ها سالم هستند اما دارای نسخه مخرب مشابهی هستند که تاییدیه از همان سازنده دارد. این خطر نیز وجود دارد که کاربران اپلیکیشن سالم را نصب کنند اما سپس نسخه مخرب آن را بدون اینکه بدانند به روزرسانی کنند.

توزیع ابزارهای ویروسی (ناسالم)
ترند می‌گوید که تاکنون ۸۵۰ هزار ابزار ویروسی دیده شده است، که تقریبا نیمی از آن در هند و بیشتر آن در دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی بوده است. تنها کمتر از ۲ درصد از آن در ایالات متحده بوده است.
ترند گفت: «وقتی که اپلیکیشن را دانلود می‌کنید، بدون توجه به اینکه آن ابزار کاربردی و یا بازی محبوب است، کاربران باید همیشه سازنده آن را در نظر بگیرند. سازندگان ناشناس با اطلاعات مربوط به سابقه بسیار اندک و یا بدون هیچ سابقه‌ای ممکن است منبعی از این اپلیکیشن‌های مخرب باشند.»
وی می‌گوید: «همچنین بهتر است تا اپلیکیشن را از فروشگاه‌های مطمئن و معتبر همچون گوگل پلی و آمازون دانلود کنید. البته ترند به شما پیشنهاد می‌کند تا یک نرم‌افزار امنیتی موبایل نیز بخرید.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.