رکورد جهانی صفر تا صد خودرو ها شکسته شد

0
رکورد جهانی صفر تا صد خودرو ها شکسته شد

نکته ی جالب راجب به ماشین های برقی این است که شما میتوانید تمام گشت آور موجود را به محض اینکه پایتان را بر روی پدال فشار میدهید داشته باشید.اما یک ماشین بنزینی باید پس از مدتی حرکت گشتاورش به نقطه ی اوج خود برسد. در نتیجه در خودرو های الکتریکی تمام گشتاور در دسترس است و عملکرد بهتری به نسبت به خودرو های بنزینی را ارائه میدهد. یک گروه از دانش جویان آلمانی مسابقه ای برای خودرو های برقی ایجاد کرده اند و توانستند رکود جهانی گینس را جا به جا کنند.

رکورد جهانی صفر تا صد خودرو ها شکسته شد

مسابقه ی کوچکی که برای خودرو های برقی ایجاد شد توانست یک رکورد جدید را در زمینه صفر تا صد خودرو ها ثبت کند. ۰ تا ۱۰۰ در این مسابقه در زمان اندک ۱.۷۷۹ ثانیه به ثبت رسید. البته به این موضوع توجه کنید که این رکود تنها با اختلاف ۰.۰۰۶ ثانیه ای نسبت به رکورد قبلی ثبت شد. شرط میبندم که تیم های دانشجویان ایرانی اگر بر روی این موضوع کار کنند و در این مسابقه شرکت کنند میتوانند رکورد جدید را به ثبت برسانند.

مسابقه خودرو های برقی بر اساس خودرو های چهار چرخ متحرک میباشد و قدرت ۱۰۰kW را تولید میکند. با استفاده از چهار موتور الکتریکی و باتری ۶.۶۲ کیلو واتی . کل این خودرو وزنی برابر با ۱۶۰ کیلوگرم دارد . قدرت آن به وزن دستگاه ۱.۶ کیلو گرم در هر کیلو وات میباشد. در حالی که خودرو های فرمول وان ۱.۹ کیلوگرم در هر کیلو وات است. لازم به ذکر است که بوگاتی ویرون پرقدرت، ۲.۰۸ کیلوگرم در هر کیلو وات دارد . این رکورد به شکل رسمی در هفته ی آینده تایید خواهد شد.

منبع : geeky-gadgets

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.