طراحی سایت اینتن

راه شناسایی عینک آفتابی اصل از فیک

0 رجبی
راه شناسایی عینک آفتابی اصل از فیک
به این پست امتیاز دهید

راه شناسایی عینک آفتابی اصل از فیک : یکی از وسایلی که امروزه تقریبا بیشتر افراد از آن استفاده می کنند ،عینک آفتابی است . البته افرادی که سالیان طولانی از آن استفاده کرده باشند به راحتی می توانند عینک آفتابی اصل را تشخیص بدهند ولی با وجود اینکه امروزه بسیاری از خریدها از اینترنت انجام می شود و واقعا سخت است که شما بخواهید عینک آفتابی اصل را از فیک تشخیص بدهید.

تشخیص عینک آفتابی اصل از فیک

آیا راهی وجود دارد که ما بتوانیم این تشخیص را انجام بدهیم؟ در ادامه این پست به چندین راهکار اشاره شده است تا شما بتوانید در زمان خرید یک عینک اصل را خریداری نمایید. اگر شما هم می خواهید یک عینک آفتابی اصلی بخرید ، با ادامه این پست با ما همراه شوید…

1)عینکی که اصل باشد، شماره سریال دارد

یکی از ساده ترین راهکارهای که شما می توانید به آسانی شناسایی عینک آفتابی اصل از فیک را انجام بدهید ، استفاده از شماره سریال است. زمانی که عینک اصل باشد شماره سریال دارد و شما می توانید به وب سایت تولید کننده عینک سری بزنید و شماره سریال را با شماره ی که در وب سایت درج شده ، چک نمایید. دقت داشته باشید که عینک های که فیک هستند اصلا شماره سریال معتبری ندارند.

عینک اصلی

2)مقاومت در برابر اشعه مضر خورشید در عینک های اصلی وجود داشته است

پزشکان بارها گفته اند که از عینک های آفتابی اصل نمایید تا اشعه های مضر خورشید نتوانند به چشم هایتان آسیب بزنند. البته در رابطه با این موضوع نباید فراموش کنید که عینک فیک علاوه بر اینکه از چشم هایتان محافظت نمی کند بلکه به آنها آسیب های جدی خواهد رساند. (سعی نکنید برای کمتر هزینه کردن از عینک های فیک استفاده کنید؛ عینک ها تنها جنبه زیبایی شان برای شما مهم نیست بلکه سلامت چشم هایتان در اولویت قرار دارد).

عینک آفتابی که اصل باشد ، در برابر اشعه های مضر  چشم هایتان محافظت می کند. هر چقدر که میزان جذب اشعه توسط عدسی عینک بالاتر باشد پس عینک باکیفیت تر خواهد بود.

3)خرید از فروشگاه های معتبر را در اولویت قرار بدهید

بسیاری از ما همیشه این موضوع را مد نظر نمی گیریم و تقریبا هر جا که تخفیف به ما زیادتر بدهد پس از آنجا خرید می کنیم. تخفیف های زیاد معمولا برای وسوسه شدن مشتری ها صورت می گیرد و مشتری را ترغیب به خرید می کند ولی در نظر داشته باشید برای یک عینکی که اصل باشد اصلا نمی توان تخفیف های زیادی در نظر گرفت. پس توجه داشته باشید که در زمان خرید عینک چه به صورت آنلاین و چه آفلاین ، حتما مرکز معتبری را برای خرید در نظر بگیرید.

4)به فریم عینک آفتابی دقت کنید

یکی دیگر از موارد مهمی که نباید از آن غافل شوید فریم عینک است.اگر فریم عینکی پلاستیکی بود اصلا فکر نکنید که حتما عینک مورد نظر فیک است چون برخی از تولیدکنندگان عینک ها از فریم های پلاستیکی استفاده می نمایند که بسیار ظریف و البته باکیفیت عالی هستند. شما می توانید با لمس عینک، به میزان کیفیتی که برای ساخت آنها در نظر گرفته شده است پی ببرید.

5)به کیفیت عینک آفتابی دقت نمایید

اگر می خواهید عینک اصلی را با ساده ترین روش از عینک فیک تشخیص بدهید می توانید عینک را ببندید و از قسمت دسته آن شروع به چرخاندن کنید و خیلی آهسته چند بار به بالا و پایین بچرخانید اگر در چنین شرایطی صدای های مثل لقی و … شنیدید بدانید که عینک فیک است و اصلا عینکی که اصلی باشد اصلا چنین صداهای نخواهد داشت.

6)توجه به بسته بندی عینک را فراموش نکنید

برخی از سازندگان برای عینک های خود از بسته های مخصوص استفاده می کنند که علاوه بر آن روش نگهداری و نکاتی که در رابطه با عینک وجود دارد را نیز در جعبه قرار می دهند حالا اگر عینکی که شما خریداری می کنید فیک باشد اصلا چنین بسته بندی های برای آنها در نظر گرفته نمی شود.

عینک آفتابی

7)شیشه های عینک را بخوبی چک نمایید

عدسی عینک با کیفیت هم از جنس شیشه ی و هم پلاستیکی ساخته می شوند و نمی توانیم بگوییم عدسی پلاستیکی است پس عینک فیک است و برعکس. البته عدسی اگر شیشه ی باشد نشان دهنده این می باشد که عینک مرغوب تر و باکیفیت تر است اما این روزها حتی عینک های دیده می شوند که با وجود پلاستیکی بودن عدسی هایشان اما واقعا با کیفیت هستند. شما می توانید در سمت راست شیشه ، نام لوگوی شرکت سازنده عینک را مشاهده نمایید. اگر می خواهید عینک خوبی را خریداری کنید باید به تمامی موارد گفته شده دقت داشته باشید.

8)با تست امواج می توانید کیفیت عینک را تخمین بزنید

اگر می خواهید از تست امواج استفاده کنید می توانید عینک را پشت کنترل تلویزیون یا ریموت بگیرید و بعد از کنترل تان استفاده نمایید. در صورتی که کنترل نتواند از عینک عبور کند نشان میدهد عینک شما فیک است.

9)به علائم روی شیشه های عینک دقت کنید

برخی از مارک های عینک ، علائمی را روی شیشه ها داشته اند که باید با دقت و نور بیشتری تشخیص داده شوند مثلا در مارک ray ban روی دو قطعه ی که بر روی بینی قرار می گیرد نشانه های وجود دارد که اگر عینک آنها را نداشته باشد دلیل بر فیک بودن آن می باشد.

10)انجام تست حرکت را فراموش نکنید

زمانی که شما عینک را در برابر یک صفحه طرح دار قرار بدهید نباید شکل ها به صورت کج و موج باشند این روش را برخی از فروشندگان معتبر برای تشخیص عینک اصلی از فیک برای مشتریان شان انجام میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.