نازک‌ترین دوربین تلفن‌ همراه ساخته شد / گوشی های آینده به نازکی کارت های اعتباری خواهند بود

0

دوربین فوق ‌باریک و فاقد لنز که محصول جدید دنیای تکنولوژی است، توسط دو محقق دانشگاه رایس ایالت تگزاس رونمایی شد تا در آینده ای نزدیک بر روی تلفن های هوشمند بکار گرفته شود. این محصول مطمئنا تاثیر بسزایی در طراحی آینده تلفن های همراه دارد و دست طراحان را برای طراحی بدنه گوشی به نحو دلخواه باز خواهد گذاشت.

thinest phone camera lens ever (1)

در این فناوری که محققان امیدوارند به کمک آن قطر نسل جدید تلفن‌های همراه را تا اندازه یک کارت اعتباری کاهش دهند، میکروچیپ بسیار نازک برای تبدیل نسبت‌های تصویری به تصاویر و ویدئو به کار برده می شود.گفتنی است در این تکنولوژی برای جایگزینی لنز‌های حجیم دوربین‌های معمولی از شبکه‌ی کانال‌های نوری برای انتقال نورهای مستقیم و عرضی به حسگر دوربین استفاده می‌شود.
طبق ادعای سازندگان این محصول از الگوریتم‌های رایانه‌ای برای تبدیل مقیاس‌های تصویر به عکس و ویدئو استفاده می‌شود

تصاویری با رزولوشن ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل در اولین نسل از دوربین‌های فوق باریک تولید شد که به زودی کیفیت دوربین‌های فاقد لنز نیز افزایش خواهد یافت.

گفتنی است این دو محقق به دنبال ساخت نمونه آزمایشی دوم با کیفیت بسیار بیشتر هستند تا بتوانند نظر کمپانی های تولید کننده تلفن همراه بیشتری را به خود جذب کنند و محصولی بی عیب و نقص ارائه کنند که علاوه بر اینکه سبب می شود طراحی تلفن های هوشمند آینده با انقلاب جدید روبه رو شود، همچنین کیفیت عکاسی کاربران را کاهش ندهد و توان رقابت با لنزهای استفاده شده کنونی بر روی تلفن های همراه را داشته باشد.

منبع : ایسنا

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.