ساخت بلندترین اتوبوس جهان در چین برای حل مشکل ترافیک

0
the tallest bus ever

شاید به دلیل داشتن تجربه ای تلخ از کالاهای بی ارزش و بدون کیفیت در گذشته از محصولات چینی، هنوز این کشور را به داشتن تولیداتی بدون کیفیت و سطح پایین بشناسیم، اما واقعیت چیز دیگری است! تولید علم و پیشرفت تکنولوژی تا حدی مدیون چرجمعیت ترین کشور جهان است، بدین معنی که بسیاری از تکنولوژی ها و ابداعات کمک کننده به جامعه بشری، پیش از همه در این کشور پا به عرصه وجود گذاشته اند.
به عنوان جدیدترین این محصولات که به جد ایده ای عالی برای رهایی از شر ترافیک سنگین در شهرهای شلوغ به حساب می آید، می توان به ساخت بلندترین اتوبوس دنیا اشاره کرد.

چینی  ها مدت ها بود که ایده چنین وسیله ای را در سر می پروراندند و سرانجام موفق به عملیاتی کردن این ایده شدند، یعنی ساخت مرتفع ترین اتوبوس های برای عبور از بالای سر خودروها!
نخستین سیستم ناوگان حمل و نقل اتوبوس بلند در جهان که با نام TEB شناخته می شود، بالاخره در کوینهوانگد چین فعالیت خود را آغاز نمود.

the tallest bus ever
اتوبوس های یاد شده عرضی در حدود ۷.۸ متر داشته متر و نیز ۲۲ متر طول دارند و قادرند تا ۳۰۰ مسافر را به قسمت های مختلف شهر جابجا کنند.

اتوبوس های به کار رفته در این سیستم کاملا برقی بوده و از این رو هنگام حرکت به حداکثر سرعتی معادل ۶۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا خواهند کرد که از این لحاظ ناوگانی تقریبا پر سرعت محسوب می شود.این نوع از اتوبوس ها به دلیل ارتفاعی که دارند، در ترافیک گیر نکرده و به راحتی می توانند از روی خودروهای دیگر عبور کنند.

the tallest bus ever
همچین دیگر مزیت بزرگ استفاده از آن ها در شهرهای بزرگ، عدم دامن زدن به آلوگی و داشتن سوختی پاک است.در شهرهای بزرگ می توان از آنها برای صرفه جویی در زمان و هزینه و جلوگیری از آلودگی هوا استفاده کرد.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.