تاریخچه جالب و خواندنی تبلت: ۱۲ لحظه حساس در تاریخ کامپیوتر که ما را به تبلت امروزی رساند. (بخش نخست)

0
اولین تبلت
اولین تبلت

در سری مقالات در مورد تاریخچه تبلت سعی خواهیم کرد در مورد نحوه پیدایش تبلت ها و تاریخچه تبلت ها مطالبی جالب رو برای شما عزیزان بیان کنیم امیدواریم این سری مقالات هم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

تاریخچه خلاصه ای از صفحات تخت

تاریخچه تبلت

 

تاریخچه تبلت

تبلت تاریخچه طولانی دارد. ما با دنبال کردن آن به سال ۱۹۱۵ می رسیم. در آن سال اداره اختراعات ایالت متحد جایزه ای را برای ثبت اختراعی که به نحوی دست خط را تشخیص دهد گذاشته بود. تا اینکه در سال ۱۹۵۶ محققان اولین کامپیوتر با تشخیص دست خط را ارائه داردند.

انقلاب اخیری که در تبلت ایجاد شد از تورنتینو( شهراپل) آغاز شد، ولی نه با آی پد. خیلی از تولید کنندگان از جمله اپل تلاش کردند و شکست خوردند تا اینکه به شکل امروز برسند.

در اینجا به ۱۲ لحظه حساس در تاریخ کامپیوتر نگاهی می کنیم که ما را به تبلت به شکل امروز رسانده اند.

۱٫ اسباب بازی اپل با همین ایده

تاریخچه تبلت

 

تاریخچه تبلت

اپل با ایده تبلت خیلی کار کرد که یک نمونه اولیه را هم در سال ۱۹۸۳ ارائه کرد. در ۱۹۸۷ اپل ایده ای را برای یک تبلت فرضی به نام جهت یاب دانش(Knowledge Navigator) که با فرمان های صوتی کار می کرد را ارائه کرد.

در ۱۹۹۳، اپل  Newton MessagePad  را ساخت(در عکس آمده است) که یک صفحه تاچ با یک قلم بود. ولی متاسفانه برای اپل خیلی خوب نبود و در سال ۱۹۹۸ تولید آن را متوقف کرد.

۲٫ویندوز با قابلیت محاسبه با خودکار

تاریخچه تبلت

 

تاریخچه تبلت

در سال ۱۹۹۲، مایکروسافت ویندوزی را برای محاسبات با خودکار ارائه داد، آن دارای یک سری ویژگی ها بود که بعدا هم در تبلت های با ویندوز مورد استفاده قرار گرفت، مانند کیبرد بر روی صفحه، برنامه نوت پد که نوشتن را قبول می کرد و تشخیص دست خط اولیه . شایان ذکر است با ورود تبلت های هوشمند به دنیای تکنولوژی انقلابی در حوزه دستگاه های هوشمند اتفاق افتاد و این انقلاب تا به امروز سبب شده تبلتها تا حدودی در مقابل لپ تاپ ها قرار گیرند و ۸۰ درصد کارایی آنها را داشته باشند این مورد سبب شده که بسیاری از کاربران لپ تاپ ها برای آپدیت لپ تاپ خود به دنبال خرید تبلت باشند. به نظر شما این امکان پذیر هست؟

راستی منتظر بخش دوم این مقاله هم باشید .

منبع: PcWorld

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.