دلیل اصلی انفجار گوشی های نوت ۷ چه بوده است؟

0

از جمله خبرهای داغ روز مرتبط با دنیای گوشی های هوشمند که تقریبا تمامی جوامع را درگیرخود نموده است، انفجار پی در پی آخرین و جدیدترین پرچمدارن اندروید یعنی گلکسی نوت ۷ محصول ارزشمند شرکت پیشرو سامسونگ در عرصه گوشی های هوشمند است.همانطور که میدانید پرچمداران سامسونگ طی دو سری S و همچنین Note در ماه های ژانویه و آگوست هر سال میلادی معرفی می شوند و بخاطر به همراه داشتن کوله باری از امکانات شامل قدرتمندترین سخت افزار موجود کل بازار به شدت توسط کاربران مورد توجه قرار می گیرند.اما نوت ۷ را به جرات می توان جنجالی ترین گوشی تاکنون از سوی سامسونگ یاد کرد، چون در مقایسه با مدل های پیشین به یکباره کوله باری از ویژگی های جدید را در خود دیده است.
این خبر را بخوانید: با غول جدید سامسونگ بیشتر آشنا شوید / گلکسی نوت ۷ رسما رونمایی شد

اما اگر اخبار مرتب با این گوشی را دنبال کرده باشید میدانید که وجود یک نقص فنی در این گوشی سبب انفجار مدل های توزیع شده در بازار یکی پس از دیگری و صدمه زدن به کاربران شده است.اما براستی چه چیزی مسبب این اتفاق شده است؟

rosstandart-check-phablet-samsung-galaxy-note-7-for-explosionسامسوتگ طی نامه ای که به نهاد رسمی استاندارد تکنولوژی در کره ارسال نموده، علت گرم شدن زیاد و در ادامه ذوب شدن باتری و کل گوشی را تصریح کرده است.
این خبر را از دست ندهید: چه بر سر اعتبار گلکسی نوت ۷ خواهد آمد؟ / انفجار دومین نوت ۷ هنگام شارژ شدن

منزوی شدن باتری درمحلی کوچک و نداشتن فضای کافی، سبب وارد آمدن فشار بی اندازه به باتری این گوشی در قاب پشتی می شود و همین امر در جریان شارژ شدن که گوشی با فناوری شارژ سریع به وارد کردن جریان زیاد به باتری اقدام می ورزد، سبب منفجر شدن نوت ۷ می شود.رسیدن جریان مثبت و منفی به یکدیگر و ایجاد شدن اتصال کوتاه به افنجار گوشی در ادامه می انجامد.

در هر صورت یافته شدن علت را می توان کلید حل مسئله دنبال کرد، پس می توان انتظار داشت که در مدل های آتی این مشکل برطرف گردد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.