مشکل قلم Galaxy Note5 / این گوشی اکنون با هشدار دهنده S-Pen وارد می شود

0
چگونه با Samsung Galaxy Note5 از صفحه عکس بگیریم ( اسکرین شات )

زمانی که گوشی گلکسی نوت ۵ سامسونگ وارد بازار شد، یک ایراد شاید به ظاهر بسیار کوچک، ولی پر درسر و مشکل ساز داشت.مشکل این بود که درگاه تعبیه شده برای قرار دادن قلم S-Pen، این قابلیت را داشت تا حتی وقتی که قلم به صورت سر و ته به سمت ورودی آن می رود، آن را درون خود جای دهد، اما همانطور که گفتیم مشکل به طور مستقیم به این قضیه بر نمی گردد و مربوط به چیز دیگری است.
در حقیقت این عدم جلوگیری از ورود سر و ته قلم، به دستکاه آسیب می رساند، به طوری که کاربرانی که به طور تصادفی این قلم را وارونه و سروته داخل درگاهش کرده بودند، به این مشکل برخوردند که قلم در جای خود گیر کرده بود و قادر نبودند تا آن را بیرون بیاورند.

gsmarena_000

ولی سوال اینجاست که مشکل وارد کردن وارونه قلم و گیر کردن آن چیست؟
در واقعا مشکل اینجاست که در این حالت قلم به راحتی وارد درگاه تعبیه شده برای این کار می شود، اما در خروج به مشکل برمیخورد و طبق صحبت کاربران قربانی(!) به طور کامل در آن گیر کرده و خارج نمی شود.حال خارج کردن قلم با فشار زیاد به احتمال خیلی قوی سنسور تشخیص خروج قلم را از کار می اندازد و این یعنی از بین رفتن نیمی از کاربرد قلم S-Pen که ویژگی بارز سری نوت سامسونگ است.

سامسونگ در حقیقت این ویژگی را طوری طراحی نکرده بود تا به طور خودکار از ورود سر و ته قلم جلوگیری شود و تنها در داخل دفترچه همراه گوشی در جعبه آن، طی عکس هایی دقت کافی برای عدم داخل کردن وارونه قلم را هشدار داده بود.اما حالا این غول تکنولوژی تصمیم گرفته تا با نمایش فیلم بر روی صفحه نمایش هنگام خارج کردن قلم هشدار لازم را در این رابطه و از این طریق به کاربران بدهد.
اما آیا این روشی اصولی برای برطرف کردن ایرادی است که خود سامسونگ آن را مهم می شمارد؟

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.