طراحی سایت اینتن

بیشترین مدت زمان زلزله

0 رجبی
بیشترین مدت زمان زلزله
به این پست امتیاز دهید

بیشترین مدت زمان زلزله : متاسفانه زلزله جز مواردی بوده است که برای کشورمان ایران زیاد اتفاق افتاده و خسارت های جانی و مالی زیادی به همراه آورده است. زلزله جز وقایع طبیعی بوده که نمی توان به صورت دقیقی آن را پیش بینی کرد و همین امر سبب می شود تا هر بار با بروز زلزله در شهرهای ایران شاهد از دست دادن هموطنان زیادی باشیم.زلزله بم و زلزله اخیر کرمانشاه و خاطرات تلخ آنها را هیچ کدام از ما از یاد نخواهیم برد چرا که هموطنان زیادی از ما در این حادثه جان شان را از دست دادند.همواره کارشناسان توصیه می کنند به دلیل زلزله خیز بودن کشورمان ، موارد ایمنی را رعایت کنیم و البته آمادگی لازم در شرایط بروز زلزله را داشته باشیم.

بیشترین مدت زمان زلزله

قوی ترین زمین لرزه های دنیا

بیشترین مدت زمان زلزله : یکی از زمین لرزه های قوی که بعد از اختراع دستگاه های لرزه نگاری ثبت شده است به زلزله شیلی بر می گردد که این زلزله به بزرگی 9.5 درجه در مقیاس ریشتر بوده است و در تاریخ 22 می 1960 رخ داده بود . این زلزله حدود 655 کشته بر جایی گذاشت و سبب شد تا افرادی زیادی در زیر آوارها بمانند.

یکی دیگر از زمین لرزه های شدیدی که می توان جز لیست قوی ترین لرزه های دنیا قرار بگیرند ، زمین لرزه آلاسکا بوده است که به تاریخ 28 مارس بر می گردد. این زلزله به بزرگی 9.2 ریشتر بود و در منطقه “پرنس ویلیام ساوند” به وقوع پیوست. در پی آن حدود 113 نفر در اثر سونامی و 15 نفر بر اثر زلزله جانشان را از دست دادند.

زلزله اخیر کرمان

اخیرا زلزله ی که در راور کرمان رخ داده بود و به گفته محمد رضا پورابراهیمی مدت و شدت این زلزله زیاد بوده است ولی تلفات زیادی در پی نداشت.وی اینگونه می گوید که بعد از زلزله در راور کرمان ، 17 پس لرزه اتفاق افتاده است که زیادترین آن 5.4 ریشتری بوده است.

مقالات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.