ایده های تکنولوژی برای بهبود زندگی سالمندان

0
ایده های تکنولوژی برای بهبود زندگی سالمندان

کوسن هایی با سنسور، که به انسان حس در آغوش گرفته شدن را میدهند و بتری های آبی که میتوانند بفهمند که آیا مصرف کننده دچار کم آبی ست یا خیر، به سالمندان پیشنهاد میشوند. کتری که فشار خون شما را زمانی که در حال تهیه نوشیدنیتان هستید، میگیرد و بارکد خوانی که محتویات یخچال را با همسایگان به اشتراک میگذارد تا آنها را به به اشتراک گذاری خوراک هایشان ترغیب کند نیز در گزارشی از مرکز بین المللی افزایش طول عمر، پیشنهاد شده است. ایده های جدیدی ابداع شدند تا نشان دهند افزایش جمعیت پیر بریتانیا چگونه یک فرصت تبلیغاتی برای کمپانی هایی ست که میتوانند روی محصولات سفارشی مانند تکنولوژی های پوشیدنی، پرینت سه بعدی و… برای این قشر خاص سرمایه گذاری کنند.

ایده های تکنولوژی برای سالمندان

ایده های تکنولوژی جالب دیگر شامل بسته های تلوزیون بودند که اجازه ارسال یک لینک ویدیویی را به صفحه تلوزیون یک دوست میدهند تا مردم احساس کنند در حال تماشای برنامه با کسی هستند و این موضوع از حس تنهایی آنام بکاهد. هر چند، سخنگوی ILC-UK میگوید، بسیاری از این ایده ها بیشتر از این که یک طرح واقعی باشند یک رویا هستند که قابلیت های تکنولوژی را نشان میدهد.

گزارش، مشت فرصت، میگوید افراد بالای ۶۵ سال هر هفته ۲.۲ میلیارد یورو خرج میکنند که این رقم به ۶ میلیارد یورو در سال ۲۰۳۷ میرسد. دفتر مسئول بودجه میگوید که افزایش جمعیت سالمندان به این معناست که هزینه های بخش درمان از ۶.۲ تولیدات ناخالصی کشور در سال ۲۰۱۸-۱۹ به ۸.۰ درصد در سال ۲۰۶۳-۶۴ خواهد رسید. این مقاله نتیجه همکاری آموزشگاه مهندسی و تکنولوژی و مرکز طراحی صنعتی دانشگاه کمبریج است و گفته شده که ابداعات تکنولوژی برای بهبود زندگی نسل های قبل است و هزینه های درمانی و نظارت اجتماعی را پایین می آورد. گوردن اتنبروگ رئیس آموزشگاه مهندسی و تکنولوژی گفت:" این گزارش تاثیرات مثبتی که تکنولوژی و طراحی در کمک به ما برای زندگی طولانی تر، سالم تر و مستقل داشته باشیم را به خوبی نشان میدهد. با این حال میدانیم که پتانسیل تکنولوژی بسیار بالا تر از اینهاست. چیز های بسیاری وجود دارند که باید با تکنولوژی های موجود به آنها دست پیداکنیم.

مجری ILC-UK، دیوید سینکلر گفت:" مسلما ایده های تکنولوژی کمک شایانی به پاسخ ما به چالش پیری میکند. اما فرصت هایی که تکنولوژی در این باره به ما میدهد نا شناخته باقی مانده بودند. برای به بالا ترین حد رساندن این پتانسیل ما نیاز به شواهد بیشتری راجع به این که آیا واقعا کار میکند و این که آیا باعث کاهش هزینه ها میشود یا خیر، نیاز داریم.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.