مقایسه پردازنده های گرافیکی ، تراشه های اسنپدراگون ۴۱۰ و MT6735

0
مقایسه پردازنده های گرافیکی ، تراشه های اسنپدراگون 410 و MT6735

مقایسه پردازنده های گرافیکی ، تراشه های اسنپدراگون ۴۱۰ و MT6735 :   گزارشی که امروز منتشر شد برخی از ویژگی های چیپست Media Tek MT6735 را مشخص می کند .این چیپست در اواخر سال گذشته معرفی شده بود. این چیپست بسیار خوب یک پردازنده ی چهار هسته ای است که سرعت ساعت باشکوه ۱.۳ گیگاهرتز را به همراه یک پردازنده ی گرافیکی Mali-T720 دارد که یک صفحه ی نمایش با وضوح تصویر ۱۹۲۰*۱۰۸۰ پیکسل را پشتیبانی کند.

MT6735 دارای دو نوع مختلف دیگر نیز است ، MT6735 M وMT6735 P  که هر دو از پردازنده ی Mali-T720  استفاده می کنند. هر چند از نظر پردازنده ی گرافیکی دارای یک نوع هستند ولی از نظر سنجش زمان در سرعت برای آنها متفاوت است بدین صورت که برای پردازنده اول وزن GPU : ۶۰۰ مگاهرتز بدین معنی است که توانی پشتیبانی از صفحه نمایش با وضوح تصویر بالاتر از ۱۲۸۰*۷۲۰ پیکسل را دارد ولی در مورد دومی می توان سنجش زمان برای وزن GPU :۴۰۰ مگاهرتز را بدین صورت بیان نمود که توانایی پشتیبانی از صفحه نمایش با وضوح تصویر بالاتر از ۹۶۰*۵۴۰ را دارد.هر سه تراشه توانایی پشتیبانی کامل از باندهای پایه مانند FDD/TDD/TD-SCDMA/WCDMA/CDMA2000 و GSM را دارند .

مقایسه پردازنده های گرافیکی ، تراشه های اسنپدراگون 410 و MT6735

تراشه MT635 SOC به همراه پردازنده ی اسنپدراگون ۴۱۰ شرکت کوالکام در آزمون GFXBench وGeekbench برای تست شرکت کردند .تراشه کوالکام اسنپدراگون ۴۱۰ نیز شامل یک پردازنده ی چهار هسته ای ، اما با سرعت ساعت ۱.۲ گیگاهرتز است که از یک پردازنده ی گرافیکی Aderno-306 بهره می برد . در آزمون Geebanch امتیاز بالاتر برای هر دو پردازنده تک هسته ای و چند هسته ای MT6735 به دست آمد .همچنین در آزمون GFXBench Manhattan و T-Rex نرخ فریم سریع تر برای پردازنده ی گرافیکی Mali-T720 نسب به پردازنده ی گرافیکی ADERNO-306 ثبت شده است .

مقایسه پردازنده های گرافیکی ، تراشه های اسنپدراگون 410 و MT6735

البته این آزمون نشان دهنده ی این موضوع نمی تواند باشد که پردازنده های مدیا تک بهتر از پردازنده های کوالکام هستند . هر دو شرکت بهترین پردازنده ها را برای بازار موبایل ارائه نموده اند که در انواع مختلف هستند . در این بین می تواند هر پردازنده ای نقاط قوت و ضعفی داشته باشد.

منبع : فون آرنا

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.