هزار کارمند شرکت مایکروسافت اخراج شدند

0

مایکروسافت پس از ارائه گزارش میزان سوددهی اخیر خود اعلام کرد که دور جدید از اخراج های کارمندان شروع خواهد شد.اگر چه مایکروسافت درباره ی تعداد شغل هایی که تحت تاثیر این تعدیل نیرو قرار می گیرند صحبتی نکرده است،با این حال نیویورک تایمز تعداد آن را ۱۰۰۰ نفر اعلام کرده است.

microsoftzoomtech.irاخراج کارمندان این شرکت بعد از اعلام میزان درآمد ۳ ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۵ شروع شد، و این در حالی است که آمار عملکرد مالی مایکروسافت در زمینه‌ی تلفن‌های همراه از کاهش ۵۴ درصدی درآمد نسبت به سال ۲۰۱۴ گزارش می‌دادند. مایکروسافت ۷۸۰۰ نفر از کارمندان خود را مدتی قبل اخراج کرد و حالا ۱۰۰۰ نفر دیگر نیز زیر تیغ تعدیل نیروی مایکروسافت قرار گرفتند. طبق گفته های این شرکت، کاهش تعداد کارکنان تنها در یک بخش و یک کشور اعمال نشده و این کار برای هماهنگی بهتر با نیازهای تجاری شرکت رخ داده است.

اگر چه میزان سود مایکروسافت در بازار تلفن همراه با میزان پیش بینی شده مغایرت زیادی ندارند، با این حال ضرر و زیان ناشی از کاهش سود در این بازار گریبان این شرکت را گرفت و مایکروسافت را مجبور به تعدیل نیرو کرد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.