آندروید اولین قدرت بازار گوشی های هوشمند

0

آندروید اولین قدرت بازار گوشی های هوشمند : سیستم های عامل آندروید مدت طولانی است که به عنوان دو سیستم عامل بالای تلفن همراه در سراسر جهان شناخته شده است و این یک حرکت قدرتمند در مقابل بیشتر رقبایی است که آنها را بیش از پیش مایوس کند.

سیستم عامل های تلفن همراه گوگل و اپل(آندروید و IOS) به همراه هم بیش از ۹۶.۳ در صد بازار گوشی هوشمند جهان را در سال ۲۰۱۴ به خودشون اختصاص داده اند . که این آمار در سه ماهه پایان سال ۲۰۱۳ چیزی درحدود ۹۵.۶ درصد بود .اگر این آمار را از هم تفکیک کنیم برای سیستم عامل گوگل (آندروید) می توان تبریک گفت برای اتینکه آندروید در حدود ۸۱.۵ درصد از بازار را در سال ۲۰۱۴ به خود اختصاص داده بود در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۳ و در همان زمان اعلام نتایج چیزی دوره بر ۷۸.۷ درصد بود آندروید با رشد ۲.۸ درصد قدرت خود را به رخ رقبای خود کشید.

اما آمار برای سیستم عامل اپل (IOS)  بدن صورت است :

با انتشار آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس نه تنها آمار استفاده سیستم عامل ios بیشتر نشد بلکه آمار سال ۲۰۱۳ که ۱۵.۱ در صد بازار بود با ۰.۷ درصد سقوط به ۱۴.۸ درصد در سال ۲۰۱۴ رسید و این برای اپل بسیار بد می باشد.

رامون لیاماس ، مدیر پژوهشی با تیم های تلفن همراه IDC است ، پیشنهاد لیاماس در این گزارش این بود که " حال که اپل وارد بازار فبلت شده است فرصت های جدیدی برای شرکت  د راستای این هدف وجود دارد". از سوی دیگر ، مشاهده لیاماس از سامسونگ –رهبر بلامنازع در فضای اندیشه- با تجربه رشد هموار در سال ۲۰۱۴ ، اکوسیستم پیشرفت آندروید را به تکیه بر شدت بیشتر فروشندگان کوچکتر می داند تا کم کم به حجم بالایی را بدست آورد.

از کسانی که در گزارش IDC از آسیا مورد ستایش قرار داد می توان  Huawei, Xiaomi, ZTEوLenovo فروشندگان کوچکتررا نام برد که از گوگل در یک معامله چند میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۴ جلو زده اند .

بنا به گفته ی رامون لیاماس : " ترکیبی از تقاضای نهایی کاربر ،تجدید اوراق بهادار محصوات جدید و در دسترس بودن دستگاه های کم هزینه – به خصوص برای اندروید –موجب شده است تا این دو سیستم عامل بر حجم عضیمی از گوشی های هوشمند سوار شوند .

این آمار برای سایر بازیکنان در بازار موبایل بدین صورت می باششد :

 برای مایکروسافت، ویندوز تلفن با کوچکترین رشد چیزی در حدود ۴.۲ در صد در بین پیشروان سیستم عامل تلفن همراه در سال ۲۰۱۴ به ۲.۷ درصد رسیده است برای Black Berry باید نگران کننده باشد چرا که  با سقوط ۶۹.۸ درصدی در سال ۲۰۱۴ مواجه بود از ۱۹.۲ درصد سهم بازار درسال ۲۰۱۳ به ۵.۸ درصد کاهش یافته است . برای سایر سیستم عامل ها نیز در حالت کلی رشد ۲۳۴.۸ درصدی دیده می شود و از ۲.۳ درصد در سال ۲۰۱۳ به ۷.۷ درصد در سال ۲۰۱۴ رسیده است .

در زیر جدول رتبه بندی سیستم عامل گوشی های هوشمند قابل مشاهده است :

جدول رتبه بندی سیستم عامل گوشی های هوشمندمنبع : جی اس ام آرنا

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.