سریعترین اینترنت دنیا همچنان در چنگال شهروندان کره جنوبی + آخرین رتبه ایران

0
Fast-Internet-Connection

دسترسی به اینترنت امروز نکته ای مثبت تلقی نشده و برگی برنده برای کاربران نیست، بلکه برای همگامی با جامعه الکترونیک امروزی یک الزام بشمار می آید، هرچه سریعتر، بهتر!
کاربران تنها برای وب گردی از اینترنت استفاده نمی کنند، بلکه گهگاه نیاز به جابجایی فایل و یا امثال آن نیاز پیدا کرده و برای کوتاه نمودن زمان انجام آن به پهنای باند بیشتری نیاز دارند، زمانی که برای کاربران کره جنوبی کمتر از تمامی کاربران در دیگر کشورها است.

برای بار دیگر کره جنوبی طبق بررسی ها و آمار گرفته شده توسط کمپانی OpenSignal ، به عنوان کشوری که سریع‌ترین اینترنت را به شهروندان خود ارائه می‌دهد برگزیده شد. این کشور هم در زمینه اینترنت وای فای و هم تلفن همراه بالاتر از سایر کشورها می ایستد، بطوریکه کاربران با متوسط سرعت ۴۱.۳۴ مگابیت بر ثانیه به اینترنت دسترسی دارند! بله، چنین عددی برای کاربران ایرانی که کشورشان در رتبه هفتاد و سوم بیشترین پهنای باند قرار دارد باورنکردنی و رویایی است!
بد نیست بدانید که افغانستان با متوسط سرعت ۲.۲ مگابیت بر ثانیه در جایگاه آخر ایستاده است.

رتبه دوم باز هم به کشوری در آسیا تعلق دارد و سنگاپور با متوسط سرعت اینترنت ۳۱.۱۹ مگابیت بر ثانیه این جایگاه را به خود اختصاص داده است.
در این میان جایگاه هفتاد و سومی ایران با توجه به میانگین سرعت اینترنت ۵.۱۳ مگابیت بر ثانیه به دست آمده است.گفتنی است OpenSignal این اطلاعات را با استفاده از جمع‌آوری داده‌های شبکه موبایل از ۹۵ کشور دنیا به دست آورده است.
نظر شما در این باره چیست؟ آیا داوری بر اساس سرعت ۵ مگابیت بر ثانیه که آن هم کمتر کسی در ایران بدان دسترسی دارد، عادلانه است؟

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.