با گجت Eye x،با حرکت چشمانتان از کامپیوتر خود استفاده کنید

0

می توانید تصور کنید که دیگر نیازی به کیبورد  و موشواره نیست؟احنمالا نمی توانید،باید بدانید که شرکت Tobi  موفق شده تا نیاز کاربران را به این دو از میان بردارد.

شورتکات ها،تاچ پد های لپتاپ،و موس های که بر سر انگشت شصت کاربر نصب می شوند همگی نمونه هایی از تلاش برای حذف کیبورد و موس هستند و امروز شرکت Tobi با ارائه ی گجت EyeX خود توانسته این امر را محقق نماید،این گجت با استفاده از امواج مادون قرمز می تواند حرکت چشمان شما را دنبال کرده و آنرا به شکل فرمانهایی ترجمه کند که بتوانید تنها با حرکت چشمان خود موس را جابجا کرده و یا کلیدی را روی کیبورد فشار دهید،البته کیفیت استفاده از این گجت بستگی به وضعیت چشمان شما دارد و دقت آن از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت خواهد بود یکی دیگر از محدودیت های آن پشتیبانی آن از یک صفحه ی نمایش می باشد.

tobii-target-results-witout-words-100643481-large

برای نصب این گجت یک پایه برای سنسورهای چشمی گجت بر روی قسمت تحتانی مانیتور نصب می شود که گویا در آن از چسب فوری استفاده شده و با قدرت به مانیتور شما می چسبد،قدم بعدی نصب سنسور های چشمی EyeX بر روی این پایه است،گجت با استفاده از درگاه USB 3 به کامپیوتر متصل می شود،پس از راه اندازی نرم افزار به شما کمک می کند تا از جاگذاری صحیح سنسور های چشمی اطمینان به عمل آورید و با توجه به اینکه سنسور چشمی وزنی حدود ۱۰۰ گرم را داراست فکر نمی کنیم قادر باشید در یک لپ تاپ از این گجت استفاده کنید،در قسمت بعدی به منظور راه اندازی نرم افزار مربوطه از شما می خواهد تا به منظور کالیبره کردن سنسورها به نقاطی که روی مانیتور مشخص شده خیره شوید.برای استفاده از این گجت نیازی نیست تا همچون مجسمه ای بی حرکت بنشینید و سنسورها با وجود حرکت بدن و سر شما چشمان شما را دنبال خواهند کرد،علاوه بر استفاده ی بدون دست از موس و کیبورد EyeX استفاده های امنیتی نیز دارد ،برای مثال می توانید سیستم را طوری تنظیم کنید تا برای ورود به کامپیوتر به جای کد امنیتی از شناسایی چشمان شما استفاده کند.

tobii-eyex-configuration-tool-100643602-large

البته باید بدانید که شما هیچوقت نخواهید توانست تا از هماهنگی این گجت با چشمان خود اطمینان حاصل کنید و EyeX برای افراد مختلف دقت های مختلفی را ثبت نموده است.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.