طراحی سایت اینتن

ساده ترین روش بستن زنجیر چرخ

0 رجبی
ساده ترین روش بستن زنجیر چرخ
به این پست امتیاز دهید

ساده ترین روش بستن زنجیر چرخ : یکی از ضروری ترین اقداماتی که ما باید برای جاده های برفی با آن به خوبی آشنا باشیم ، نحوه بستن رنجیر چرخ است که متاسفانه عده ی آن را نادیده می گیرند. با این وجود شما اگر قصد سفر در فصل های زمستان و سرد را دارید باید زنجیر چرخ را تا پایان سفر خود در صندوق عقب داشته باشیم . در ادامه این پست ساده ترین روش بستن زنجیر چرخ را مطالعه نمایید:

چگونه زنجیر چرخ را ببندیم ؟

1) اول از هر چیزی باید بررسی کنید تا زنجیر چرخ شما هیچ گونه پیچ خوردگی نداشته باشد و همیشه آن را تمیز در صندوق عقب نگهداری کنید. در صورتی  که خودروی شما تک دیفرانسیل می باشد برای خودروی شما 2 زنجیرچرخ کافی است که برای دیفرانسیل های عقب به دو چرخ عقب و برای خودروهای دیفرانسیل جلو به چرخ های جلو بسته می شود. ولی اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب می باشد لازم است که برای هر 4چرخ ، زنجیر در نظر بگیریم.

2)باید زنجیر چرختان را به گونه ی روی زمین پهن نمایید که سطح صاف زنجیر با لاستیک ها در تماس باشد و قسمت های خار دار به سمت زمین باشند. بعد خودرو را به وسط آن حرکت بدهید.

3)حالا باید دو سمت ساده زنجیر چرخ را از پشت به یکدیگر متصل نمایید به بیانی دیگر باید حلقه فلزی باز را به طرف دیگر زنجیر متصل نمایید.

4)مانند شکل زیر باید قسمت دیگر زنجیر که یک سرآن خمیده و پهن می باشد را از حلقه ی دیگر زنجیر رد کنید و مابین حلقه بست نگهدارنده قرار بدهید.

5)در این جا به آچار مخصوص نیاز دارید تا بتوانید بست های که در زنجیر چرخ هستند و با چرخاندن آنها ،زنجیر چرخ را به لاستیک محکم کنید.آچار را در قسمت بیضی شکل بگذارید و حلقه ی از زنجیر را در جهت منحنی بست بچرخانید(این حلقه از زنجیر در سوراخ بست ثابت می باشد).دقت داشته باشید زمانی که زنجیر را جدا می کنید این بست ها را وضعیت اولیه خودشان بازگردانید.

نحوه بستن زنجیر چرخ

در پایان باید زنجیر را روی چرخ به خوبی بررسی نمایید تا خارها به طرف لاستیک نباشند. آیا مقاله ساده ترین روش بستن زنجیر چرخ برای شما مفید بود ؟

برای راحتی شما عزیزان بستن زنجیر چرخ را در این ویدئو بصورت کامل آموزش داده ایم :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.