سوپراسپرت برقی ۱۰۰۰ اسب بخاری با حداکثر سرعت ۳۲۰ / محصول شگفت انگیز CES 2016

0
FFZERO1 (1)

علاوه بر نامحدود نبودن ذخایر انرژی های فسیلی، به خاطر آلودگی های زیست محیطی که این دسته از سوخت ها سبب می شوند، بیشتر صنایع به سمت تولید محصولاتی که از سوخت های پاک استفاده می کنند متمایل شده اند که از جمله آن ها می توان به صنعت خودرو سازی اشاره کرد.
مدتی است که صاحبان کارخانه های تولید خودرو معروف دنیا مانند تسلا به تولید این گروه از خودروها علاقه شدیدی نشان داده و هر از گاهی از دستاوردی جدید در این زمینه رونمایی می کنند.
همچنین مدتی پیش بود که گامی بزرگ در پیشرفت این صنعت برداشته شد و پورشه از خودرو تمام الکتریکی خود رونمایی کرد.

ایده تولید خودروهایی که از سوخت های پاک استفاده می کنند، به مدت ها قبل بر می گردد، اما دلیل ناموفقیت و عدم استقبال عموم از آن ها را در گذشته می توان در امکانات و سرعت پایین آن ها جستجو کرد.
اما امروزه خودروسازان از محصولاتی لوکس، اسپرت و قدرتمند در این زمینه رونمایی می کنند.
یکی از آخرین محصولات شگفت انگیزی که در این زمینه و در نمایشگاه تکنولوژی شهر لاس ‌وگاس (CES 2016) به معرض نمایش گذاشته شد، خودرو برقی یک شرکت چینی با قدرت افسانه ای ۱۰۰۰ اسب بخار بود.این سوپراسپرت برقی چینی با برخورداری از شاسی قابل تنظیم می‌تواند طیف گسترده ‌ای از باتری ‌های پرظرفیت را در خود جای دهد.

FFZERO1 (1) FFZERO1 (5)از ویژگی های فنی این سوپراسپرت برقی که FFZERO1 نام دارد، این است که مانند نمونه‌ های تولیدی شرکت تسلا، تمام انرژی حرکتی خود را از باتری‌هایی با ظرفیت بالا دریافت می‌کند.
گفتنی است طبق برنامه ‌ریزی‌های انجام شده اولین نمونه از این خودرو تا دو سال آینده وارد بازار خواهد شد.

FFZERO1 (2) FFZERO1 (3) FFZERO1 (4) FFZERO1 (6) FFZERO1 (7) FFZERO1 (8) FFZERO1 (9) FFZERO1 (10)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در حال حاضر سازنده این محصول مشغول انجام آزمایش‌های گوناگون بر روی نمونه اولیه به دنبال کاهش ضریب مقاومت در برابر باد و تست میزان کارایی کانال‌های هوای ورودی از جلو برای خنک کردن باتری‌ها است.شرکت سازنده همچنین مدعی شده سوپراسپرت جدید برقی قادر است تا با ۱۰۰۰ اسب ‌بخار انرژی تولیدی از موتورهای الکتریکی در کمتر از سه ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد و حداکثر سرعت آن نیز ۳۲۱ کیلومتر در ساعت است.

منبع : ign.com

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.