ایرانیان ۷۵% کاربران تلگرام / نتیجه کمیته فیلترینگ / تلگرام فیلتر نخواهد شد

1
تلگرام فیلتر می شود ؟

روز گذشته بود که جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با حضور تمامی اعضا و با هدف تعیین تکلیف وضعیت شبکه پیام رسان تلگرام، تشکیل شد.
گفتنی است اعضای این کارگروه موظفند هر ۲ هفته یکبار طی جلسه ای در خصوص فیلتر شدن وبسایت ها و شبکه های اجتماعی به بحث و تبادل نظر بنشینند.در جلسه در مورد ساخت کانال تلگرام مستهجن بحث شد که سلامت فرهنگی جامعه را به خطر انداخته است

چگونه کاربران مزاهم را در تلگرام بلاک کنیم ؟( دو راه حل )
طی این جلسه گفته شد اگر تلگرام طی زمان مشخص شده ای اقدامات لازم را جهت تبعیت از قوانین و مقررات کشور و حذف محتویات مجرمانه انجام ندهد، وزارت ارتباطات فورا برای فیلتر و مسدود سازی آن دست به کار خواهد شد.

در این جلسه به آمار بسیار زیاد کاربران ایران در این شبکه اجتماعی اشاره و گفته شد که دولت جمهوری اسلامی به دنبال اجرای قانون هست و با فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی موافق نیست.همین شبکه های اجتماعی است که برای پیشرفت و توسعه انقلاب اسلامی ابزاری مهم تلقی می شود و با استفاده از آن می توان هجمه دشمن علیه جمهوری اسلامی را خنثی کرد، اما در مورد آن دسته از شبکه‌های اجتماعی که به قانون احترام نمی‌گذارند،دولت به عنوان مجری با آن‌ها برخورد خواهد کرد.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مشکل اساسی دولت ما با تلگرام از زمان ارائه آپدیت جدید آن که با عرضه ویژگی ساخت “کانال” بود آغاز شد،چون افرادی اقدام به ساخت کانال های مستهجن کردند و تعداد آن ها نیز به سرعت افزایش یافت.حال چون سرور این شبکه اجتماعی در ایران و دسترس ما نیست لاجرم امکان پالایش بخشی از آن وجود ندارد و تنها کاری که می توان برای جلوگیری از دسترسی به این کانال ها کرد،فیلترینگ کل این شبکه اجتماعی محبوب است،هرچند اقدامات سلبی و اجباری هیچ زمان کاربردی و بطور کامل موثر نبوده اند.

۷۵.۶ درصد کاربران تلگرام معادل ۱۵ میلیون نفر ایرانی هستند و ۲.۲ درصد نیز روسی بوده و که روسیه طی خبری اعلام کرده احتمال فیلترینگ این شبکه اجتماعی زیاد است،از آنجایی که تلگرام را صهیونیست‌های روس تبار پناهنده آلمان طراحی کرده‌اند،اما جمع کاربران انگلستانی، آلمانی و اسرائیلی تلگرام به صفر درصد می‌رسد.آمار دیگر منتشر شده در مورد تلگرام این است که حدود ۱۲ درصد پهنای باند اینترنت کشور در اختیار تلگرام است که نشان می دهد فیلتر شدن آن چه اختلالی را در جامعه مجازی ما ایجاد خواهد کرد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.