آپدیت جدید تلگرام / ظرفیت گروه ها به ۱۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد

2
دو هفته دیگر برای فیلترینگ تلگرام تصمیم گیری خواهد شد

کاربران تلگرام با آپدیت جدیدی که برای آن ارائه شده است می توانند ظرفیت گروه های خود را از ۲۰۰ نفر به گروه های supergroups  ارتقاء داده تا به این وسیله بتوانند با اضافه کردن ۸۰۰ نفر دیگر ظرفیت خود را به ۱۰۰۰ نفر برسانند.گفتنی است این آپدیت در روز ۲۲ نوامبر (دو روز پیش) ارائه شده است.
این قابلیت مهم دومین آپدیت بزرگ بعد از امکان ساخت کانال تلگرام به شمار می رود.

آپدیت جدید تلگرام افزایش ظرفیت گروه هاپس از ارائه ویژگی ساخت کانال در آپدیت مهم پیشین تلگرام بسیار از گروه هایی که کاربری آن ها به ویژگی های کانال نزدیک تر بود حذف شده و در عوض کانالی به جای آن ها ساخته شد. یکی از این دلایل مدیریت دشوارتر گروه نسبت به کانال است چون در گروه تمامی اعضا می توانند مطلب قرار دهند و حتی اگر تعداد کمی از کاربران تصمیم به آزار و اذیت ویا تبلیغ کردن بگیرند، کار برای ادمین مشکل می شود و از آن بدتر اگر ادمین تصمیم بگیرد تا افرادی را از گروه اخراج کند به دلیل نمایش آن برای سایر اعضا ممکن است هرج و مرج به وجود آید. حال سوال این است که چگونه مدیریت گروه های هزار نفری قرار است صورت بگیرد؟

تلگرام این روزها تبدیل به موضوع داغی برای بحث و گفتگو شده است و تا مدتی قبل هر روز خبری مربوط به فیلتر شدن یا نشدن آن می شنیدیم که نهایتا با صحبت های وزیر ارتباطات مشخص شد این شبکه اجتماعی فیلتر نخواهد شد.همچنین گروه تروریستی داعش مدتی به استفاده از این اپلیکیشن رو آورده بود چون کانال های تلگرام به کاربرانش اجازه می دهد تا پیام هایشان را به تعداد نامحدودی از مخاطبان منتقل کنند.اعضای این گروه از امکان ارسال و دریافت پیام های رمزنگاری شده این اپلیکیشن نیز استفاده می کردند.

سرانجام تلگرام در تاریخ ۲۷ آبان ماه در توئیتی اعلام کرد که متاسفانه تلگرام به عنوان ابزاری برای تبادل اطلاعات گروه های تروریستی مورد استفاده قرار گرفته بود، اما طی روزهای اخیر ۷۸ کانال مربوط به داعش به ۱۲ زبان مسدود شدند.

منبع : مهر

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.