طراحی سایت اینتن

کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران

0 رجبی
کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران
به این پست امتیاز دهید

کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران : مساله آلودگی در کلان شهرها متاسفانه از مشکلاتی است که این روزها بسیار شنیده می شود و باید برای آن به دنبال راه کارهای اساسی بود تا جایی که طرح های زیاد ترافیکی روزانه در حال تصویب شدن و اجرایی شدن می باشند . همچنین آلودگی هوا در پایتخت به عنوان یک معضل اصلی تبدیل شده است که همین آلودگی ها ، بیماری های جدی را برای ساکنان آن به وجود آورده است تا جایی که تنگی نفس و … در بسیاری از افراد دیده می شود.

در واقع می توان اینگونه آلودگی هوا را تعریف کرد : هر نوع تغییری که در ترکیب های شیمیایی ، فیزیکی یا بيولوژيکي جو هم رخ بدهد می تواند زندگی موجودات زنده را به خطر بیاندازد که به آن آلودگی گفته می شود.منابع مختلفی وجود دارد که می تواند سبب شود آلودگی پدید بیاید و همچنین این منابع می توانند طبیعی یا مصنوعی باشند .برخی از عواملی که سبب آلودگی هوا می شوند شامل احتراق ، فرايندهاي صنعتي ، وجود خودروها در کلان شهرها و … است.

از جمله موادی که سبب ایجاد آلودگی در هوا می شوند عبارت اند از : مونواکسيدکربن ، اکسيدهاي نيتروزن، هيدروکربن ها ، اکسيدهاي سولفور، ذرات معلق و سرب.

مونواکسيدکربن هر چقدر هم که در فضا میزان آن کم باشد می تواند سلامت زندگی انسان را به خطر بیاندازد.هر کدام از عوامل فوق به نوعی در زندگی ما و سلامتمان تاثیر گذار هستند.

آلودگی هوا تهران

کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در شرایطی که آلودگی هوا و همچنین شاخص کیفی هوا بالا باشد ، جلسه های را به صورت اضطراری تشکیل میدهد تا بتوانند در آن شرایط راه حل های فوری را اجرایی کنند. در اصل می توان اینگونه گفت که خروجی این جلسه ها گاهی منجر به تعطیلی مدارس ، مهدکودک ها ، اداره ها و … می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.